‌‌

ساختار رایورز

شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز دارای ساختار شبکه‌ای برای فراگیر نمودن ارائه محصولات، خدمات و راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در مقیاس کشوری است .
اطلاعات مربوط به عناصر این شبکه که فرآیند بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش محصولات، خدمات رایورز و ارائه‌ی راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات را در سراسر کشور به عهده دارند در بخش مربوطه ارائه شده است. لذا در این بخش صرفأ ساختار سازمانی رایورز مرکزی معرفی می‌گردد.
ساختار سازمانی رایورز مرکزی، طی 30 سال فعالیت مستمر، متناسب با تغییرات فزاینده در شرایط تاثیر گذار در حرفه و بازار هدف، رویکردی تکاملی داشته است. رشد روز افزون انتظارات مشتریان و ضرورت تأمین رضایت‌مندی آنان، به‌کارگیری روندهای نوین تکنولوژیک در تولید محصولات نرم‌افزاری و تعمیق مستمر دانش سازمانی و تخصصی، از جمله این مؤلفه‌ها به شمار می‌روند.
در آخرین تغییرات پدیدآمده در ساختار سازمانی رایورز و توسعه‌ی سرمایه‌ی انسانی شرکت بخش‌ها، گروه‌ها و نهادهای زیر سازمان‌دهی شده‌اند.
ساختارهای مرتبط  به  مشتریان
از آن جایی که در رویکردهای نوین رایورز، مشتریان از محوری‌ترین جایگاه برخوردارند، بخش‌ها و گروه‌های زیر که فعالیت‌های خود را با رویکردی فرآیندی انجام می‌دهند توسعه یافته‌اند:
 • مدیریت روابط مشتریان

  این بخش از طریق دو تیم تخصصی ویژه شامل مرکز پاسخ‌گویی راه دور (RC) و سنجش رضایت‌مندی، وفادارسازی مشتریان و رسیدگی به شکایات آنان را هدف گذاری کرده است. ساماندهی بخش مدیریت تماس با استفاده از تکنولوژی های روزآمد و شیوه‌های نوین ارتباط با مشتریان از جمله دستاوردهای این بخش قلمداد می شود.

 • مدیریت ارائه راهکارهای جامع به مشتریان

  این نهاد با استفاده از هسته‌های تخصصی مهندسی فروش و تشکیل 16 گروه ارائه دهنده‌ی راهکارهای ویژه مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات به طیف‌های گوناگون مشتریان اعم از دولتی و خصوصی و نیز بهره‌جویی از متخصصین کارامد درون سازمانی و برون سازمانی در زمینه‌های خدمات مالی، مهندسی صنایع و مشاوره مدیریت، ارتقاء سطح و عمق بهره‌برداری از محصولات و خدمات رایورز را در چارچوب استراتژی ارائه‌ی راهکارهای جامع به مشتریان محقق می‌سازد.

  مدیریت ارائه راهکارهای جامع به مشتریان با سازمان‌دهی تیم ویژه‌ی حسابداری مشتریان به عنوان حلقه‌ی تکمیلی گروه های فرآیندی تحت پوشش خود گام نهایی را در جهت تکمیل چرخه مبادله‌ی ارزش برداشته است.

 

ساختارهای مرتبط با محصولات
شکوفایی فعالیت های انجام شده در بخش تحقیق و توسعه و دستیابی به نوآوری های شگرف تکنولوژیک از یک سو و ارتقاء مستمر محصولات قابل عرضه به مشتریان از سوی دیگر (که همطراز با توسعه انتظارات مشتریان و بازخوردهای دریافتی از آنان تکامل می‌یابند)، ایجاد ساختار ویژه زیر را برای تولید و پشتیبانی فنی محصولات موجب گردیده است:
 • واحد توسعه تکنولوژیک (تحقیق و توسعه)
 • واحد تولید محصولات مبتنی بر خط تولید نرم افزار با رویکرد MDD
 • واحد تولید محصولات با زیرساخت BPMS
 • واحد تولید و پشتیبانی فنی محصولات با رویکرد MIS

 

ساختارهای مرتبط با مدیریت ارشد
ساختار مدیریتی شرکت رایورز مرکب از هیئت مدیره‌ی پاسخ‌گو به سهامداران، مدیر عامل عضو هیئت مدیره و مشاورین کارآمد در زمینه‌های گوناگون از جمله برنامه‌ریزی استراتژیک، توسعه‌ی بازار و منابع انسانی می‌باشد. اعضای هیئت مدیره تماماً موظف هستند و علاوه بر پذیرش مسئولیت‌های کلیدی، به تناسب به عنوان رئیس هیئت مدیره شعب منطقه‌ای و استانی رایورز ایفای نقش کنند.
ساختارهای مرتبط با تأمین منابع
ارائه محصولات و خدمات به مشتریان و استقرار راهکارهای جامع مبتنی بر فناوری اطلاعات در سازمان های دولتی و بنگاه های اقتصادی بدون تامین منابع لازم و به کارگیری بهینه آن امکان پذیر نمی باشد. بخش های سه گانه زیر از مهم ترین حوزه های تأمین کننده منابع در شرکت رایورز محسوب می‌شوند.
 • مدیریت منابع انسانی
 • مدیریت پشتیبانی
 • مدیریت منابع مالی