سالی دشوار در انتظار ویندوزفون

1394/12/14

رایورز - متخصصان مرکز IDC پیش‌بینی کرده‌اند که شرکت مایکروسافت در بازار تلفن‌های همراه هوشمند با روزگار سختی روبرو خواهد بود و سال ۲۰۱۶ میلادی با کاهش چشمگیری در بازار این شرکت همراه خواهد بود.

به گزارش رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، اوضاع سیستم عامل ویندوزفون به‌شدت خراب به نظر می‌رسد و حتی امیدهایی که به سال ۲۰۱۶ و بهبود این شرایط بسته شده بود نیز تا واقعیت فاصله بسیار زیادی دارند.

بر اساس پیش‌بینی‌های مرکز تحقیقاتی IDC، به نظر می‌رسد که اوضاع در سال جاری میلادی نه‌تنها بهتر نخواهد شد، بلکه ویندوزفون در این سال با بحرانی بزرگ‌تر روبرو خواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی این سازمان به‌احتمال فراوان شاهد کاهش ۱۸.۵ درصدی فروش این سیستم عامل همراه خواهیم بود که این امر می‌تواند برای این شرکت بسیار گران تمام شود.

طبق این پیش‌بینی، مالکیت ویندوزفون در بازار مصرف تلفن‌های همراه هوشمند در پایان سال ۲۰۱۶ به ۱.۶ درصد خواهد رسید و در پایان سال ۲۰۲ میلادی، این رقم به زیر ۹ دهم درصد خواهد رسید.

این سازمان تحلیلی، مشکل اصلی را از سوی مایکروسافت می‌داند زیرا هنوز بخش زیادی از بازار ویندوزفون به تلفن‌های همراه ساخته شده توسط نوکیا بازمی گردد.

 

 

بر اساس این پیش‌بینی، اندروید در سال جاری به رشد خود ادامه خواهد داد و به مالکیتی ۸۲.۶ درصدی بر بازار تلفن‌های همراه دست پیدا خواهد کرد تا قدرت این سیستم عامل در بازار بیش‌ازپیش شود.

اخرین اخبار