تماشاچیان "المپیک ۲۰۲۰ توکیو" از خدمات 5G استفاده می‌کنند

1393/04/27

رایورز - دولت ژاپن با به‌روزرسانی زیرساخت‌های مخابراتی می‌کوشد تماشاچیان "مسابقات المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو" از خدمات مخابراتی 5G استفاده کنند. دولت ژاپن پشتیبانی از شرکت‌های مخابراتی خود را آغاز کرده است تا این مراکز انگیزه بیشتری برای استفاده از نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی موسوم به 5G داشته باشند.

به گزارش رایورز، دولت ژاپن اعلام کرد که همه سرمایه‌گذاری‌ها و پشتیبانی‌های لازم را انجام می‌دهد تا با به‌روزرسانی زیرساخت‌های مخابراتی تماشاچیان "مسابقات المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو" بتوانند از خدمات مخابراتی 5G استفاده کنند. از هم‌اکنون گفته شده است که ۲۰۲۰ سال راه‌اندازی و به کارگیری خدمات مخابراتی 5G محسوب می‌شود و با این وجود شرکت‌های مخابراتی موظفند ضمن در نظر گرفتن استانداردهای لازم، از هم‌اکنون خود را برای پذیرش استانداردهای مذکور آماده کنند.

وزیر ارتباطات ژاپن همچنین در تلاش است سرمایه‌گذاری دولت این کشور برای توسعه شبکه مخابراتی 5G را افزایش دهد و شرکت‌های ارتباطی محلی کمک کند به صورت گسترده‌تر از این بازار بهره ببرند.

 

 

دولت ژاپن همه برنامه‌ریزی‌های خود را انجام داده است تا در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ به صورت جهانی نشان دهد که فناوری ژاپنی می‌تواند در همه زمینه‌ها پیشرو باشد. این کشور در جریان مسابقات المپیک ۱۹۶۴ نیز برای نخستین بار از فناوری‌هایی رونمایی کرده بود که بعدها در دیگر نقاط جهان مورد استفاده قرار گرفت و همگان را متعجب ساخته بود.

 

اخرین اخبار