ترجمه

office culture فرهنگ سازمانی

در سال های اخیر، فرهنگ سازمانی، همواره موضوع داغی بسیاری از بحث ها بوده است. می دانیم که موفق ترین سازمان های امروز، به کارمندان خود احترام گذاشته و تلاش دارند تا محیط کاری مثبتی را فراهم سازند. علاوه بر درستی این امر، کارمندان راضی -که به آنها بها داده شده است- در دستیابی به اهداف سازمان نقش بیشتری ایفا می نمایند. در این مقاله، گام های عملی جهت هدایت سازمان در مسیر فرهنگ هدفمند و پیشرفته شرح داده خواهد شد.

 

1. کار خوب بیش از کار سخت ارزشمند است

مدیریت فرایندهای کسب و کارbpms

پایگاه دانش BPM - در این مقاله در خصوص متدها و تکنیک های ترسیم، مدل سازی و تحلیل فرایندها صحبت خواهیم نمود. در ابتدا تعاریف معمول که برای «مدل سازی و تحلیل فرایند ها» به کار می‌روند را بررسی می کنیم.

 

ترسیم فرایند

مدیریت فرایندهای کسب و کارbpms

پایگاه دانش BPM - خصوصیات موجود در BPMN، قوانین و تعاریف فنی فراوانی را ارائه می‌کند، اما چگونگی خلق مدل های فرآیندی را آموزش نمی‌دهد (در واقع مأموریت اصلی مدل های فرایندی به حداکثر رساندن فهم فرآیند "همان‌گونه که است" یا "آن گونه که باید باشد" هست)؛ به منظور اجرای کارآمد مدل‌سازی فرآیند، شما می‌بایست فراتر از خصوصیات رفته و یک متودولوژی پایه‌ای، بهترین روش‌های ممکن و الگوهای نموداری ویژه‌ای را برای استفاده در موقعیت‌های عادی فرابگیرید.

مدیریت فرایندهای کسب و کارbpms

پایگاه دانش BPM - همگان اتفاق نظر دارند که زیرساخت‌های هوش تجاری به طور روزافزون به یک دارایی ارزشمند برای موفقیت در مدیریت کسب‌وکار تبدیل‌شده‌اند. این اتفاق نظر تعجب‌آور نیست، چرا که این زیرساخت‌ها باعث بالا رفتن شفافیت و صرفه‌جویی در زمان می‌شوند و به شما اجازه می‌دهند بر روی بهبود فرآیندی سرمایه‌گذاری کرده و آن را کنترل نمایید.

مدیریت فرایندهای کسب و کارbpms

پایگاه دانش BPM - از زمان انقلاب صنعتی، توجه به بهره‌وری به میزان چشمگیری افزایش یافت و این امر به دلایلی نظیر نوآوری فنی، بهبود در سازمان‌دهی به کارها و استفاده از فن‌آوری اطلاعات محقق شده است.

آدام اسمیت (۱۷۹۰-۱۷۲۳) مزایای استفاده از تقسیم‌کار را نشان داد. فردریک تیلور (۱۹۱۵-۱۸۵۶) اصول اولیه مدیریت علمی را معرفی نمود. هنری فورد (۱۹۴۷-۱۸۶۳) مفهوم خط تولید را برای تولید انبوه اتومبیل "فورد مشکی" ارائه نمود.

مدیریت فرایندهای کسب و کارbpms

پایگاه دانش BPM - آیا ابزار BPMS شما امن می‌باشد؟ آیا مطمئن هستید که تمامی کانالهای ارتباطی به ابزار شما امن است؟ اگر این سوالات احساس نگرانی کردید حتما برای انتخاب محصولتان با یک کارشناس امنیت مشورت کنید. نکات امنیتی زیر را بخوانید و محصول BPMS را تست کنید ... ادامه مقاله

مدیریت فرایندهای کسب و کارbpms

پایگاه دانش BPM - از دروازه‌ها برای کنترل چگونگی تعامل جریان‌های توالی استفاده می‌شود که به صورت همگرا یا واگرا به همراه یک فرآیند وجود دارند. به واقع اگر جریان نیازی به کنترل نداشته باشد، دیگر نیازی به دروازه نیست.

Business Intelligence هوش تجاری

پایگاه دانش BPM - در هر صنعتی که به مصرف‌کننده مرتبط است، ضرورت دارد که آمار و ارقام به روز باشد و در هر زمانی که مصرف کننده به آن ها نیازمند بود، در دسترس وی قرار گیرد. در اولویت قرار دادن این اعداد، به سازمان اجازه می‌دهد که روندهای بازار را دنبال کند و آسان‌تر پاسخگوی تقاضای مشتریان خود باشد.

مدیریت فرآیندهای کسب و کار BPMS

پایگاه دانش BPM - پردازش موازی بخش مهمی از برنامه‌های فرآیند محور است. فعال‌کردن مسیرهای پردازش موازی برای بهینه‌سازی فرآیند باعث استفاده بهتر از منابع محاسباتی می‌شود و در سطوح مختلف BPMN پشتیبانی می‌شود.

دروازه موازی (Parallel gateway) بدون چک کردن هیچ شرطی، چندین مسیر را فعال می نماید و نتیجه در بالاترین درجه از موازی‌سازی حاصل می گردد.

مزیت لایه ای که به پیاده‌سازی سرویس های قرارداد شده می پردازد این است که جریان توالی موازی‌ای را به صورت مستقل پردازش می نماید و در بهینه‌سازی زمان نقش مهمی را ایفا می‌کند.

پایگاه دانش BPM - مدیریت فرآیند کسب‌وکار پویا به منظور مقابله با شرایطی پدید آمده که در آن‌ها وجود استثنائات بیش از حد، مانع مستندسازی تمام مسیرهایی که یک فرآیند ممکن است طی نماید، می‌شود.

در این‌گونه موارد فردی که مسئولیت انجام کار (وظیفه) جاری را دارد باید به صورت لحظه‌ای (on-the-spot) برای تعیین مسیر فرایند تصمیم‌گیری کند.

سیستم های مدیریت کسب‌وکار در شرایطی که بخش مشخصی از کار نیازمند تغییر است، اجازه اضافه کردن "مرحله" به فرایند را به کاربر یا مدیر می‌دهد.

صفحه‌ها