رویکردهای تکنولوژیک

رايورز طي نزدیک به سه دهه فعاليت خود، مراحل نوآوري تکنولوژيک منعکس در تصوير زير را -در تولید محصولات نرم‌افزاری سازمانی موردنیاز بازار- داشته و تاکنون چهار نسل محصول را به بازار عرضه نموده است.

رویکرد اول و دوم، مربوط به تکنولوژی‌های مورداستفاده در تولید محصولات MIS و ERP بوده است که ابتدا بر زیرساخت کاملاً بومی و دست‌ساز متکی بود. این مسیر در اواخر دهه 70 با اتخاذ رویکرد تولید محصولات مبتنی بر زیرساخت استاندارد ویندوز ادامه و سپس به محصولات وب، ارتقاء یافت.

در بخش تحقیق و توسعه این شرکت، ایده تولید خودکار نرم‌افزار بر اساس رويکرد نوين تکنولوژيک (خط توليد نرم‌افزار موسوم به Product Line) از اوايل دهه هشتاد شمسي آغاز شد. اين رويکرد، با اصالت دادن به نيازهاي کسب‌وکار مشتريان، تکنولوژي را در خدمت انطباق کامل با اين نيازها قرار داده و به موازات آن، مدیریت هوشمند چرخه حیات از مرحله ساخت تا پیاده‌سازی و پشتیبانی در محیط مشتریان را در بر می‌گیرد. دیگر ویژگی این رویکرد این است که جذب تکنولوژی‌های جدید (به دلیل تمهیدات استانداردی که در زیرساخت دیده شده است) به سهولت انجام می‌پذیرد. در یکی دو سال اخیر، نخستین محصولات به کمک این رویکرد، تهیه و ارائه شد.

به موازات آن، رویکرد سيستم مديريت فرآيندهای کسب‌وکار (BPMS) به منظور استقرار نظامات فرآيندمدار در سازمان‌ها در دستور کار قرار گرفت. اين زيرساختِ استاندارد، کارپايه حل نيازهاي سيستمي سازمان‌ها بر اساس نگرش فرآيندمدار بوده و ارتباط میان سامانه‌های مختلف و فرآیندهای مکانیزه شده در سازمان را نیز برقرار می‌سازد.

بدین‌ترتیب، این شرکت در حال حاضر، دارای سه نوع تکنولوژی فعال می‌باشد.

  • تکنولوژی تولید محصولات کاربردی MIS و ERP
  • تکنولوژی خط تولید نرم‌افزار با رویکرد MDD ویژه تولید محصولات لجستیکی دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های بسیار بزرگ
  • تکنولوژی مدیریت نظامات فرایندمدار، ویژه مکانیزه کردن فرآیندهای اصلی دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های بزرگ و نیز اتصال سامانه‌ها و فرآیندهای موجود به یکدیگر