رویکردهای تکنولوژیک

رايورز طي نزدیک به سه دهه فعاليت خود، مراحل نوآوري تکنولوژيک منعکس در تصوير زير را -در تولید محصولات نرم‌افزاری سازمانی موردنیاز بازار- داشته و تاکنون چهار نسل محصول را به بازار عرضه نموده است.

رویکرد نخست مربوط به تکنولوژی‌های مورداستفاده در تولید محصولات MIS و ERP بود که متکی بر زیرساخت کاملاً بومی و دست‌ساز قرار داشت. این مسیر در اواخر دهه 70 با محصولات مبتنی بر زیرساخت استاندارد ویندوز ادامه و سپس به محصولات وب، ارتقاء یافت.

در بخش تحقیق و توسعه این شرکت، ایده تولید خودکار نرم‌افزار بر اساس رويکرد نوين تکنولوژيک (خط توليد نرم‌افزار موسوم به Product Line) از اوايل دهه هشتاد شمسي آغاز شده است. اين رويکرد با اصالت دادن به نيازهاي کسب‌وکار مشتريان، تکنولوژي را در خدمت انطباق کامل با اين نيازها قرار داده و به موازات آن، مدیریت هوشمند چرخه حیات از مرحله ساخت تا پیاده‌سازی و پشتیبانی فنی در محیط مشتریان را در بر می‌گیرد.

دیگر ویژگی این رویکرد این است که جذب تکنولوژی‌های جدید (به دلیل تمهیدات استانداردی که در زیرساخت دیده شده است) به سهولت انجام می‌پذیرد. در یکی دو سال اخیر، نخستین محصولات به کمک این رویکرد، تهیه و ارائه شده است.

به موازات آن، رویکرد سيستم مديريت فرآيندهای کسب‌وکار (BPMS) به منظور استقرار نظامات فرآيندمدار در سازمان‌ها در دستور کار قرار گرفت. اين زيرساختِ استاندارد، کارپايه حل نيازهاي سيستمي سازمان‌ها بر اساس نگرش فرآيندمدار خواهد بود و ارتباط میان سامانه‌های مختلف و فرآیندهای مکانیزه شده در سازمان را نیز برقرار می‌سازد.

بدین‌ترتیب، این شرکت در حال حاضر، دارای سه نوع تکنولوژی فعال می‌باشد. نخست، تکنولوژی مایکروسافت برای تولید محصولات کاربردی MIS و ERP ، دوم تکنولوژی خط تولید نرم‌افزار با رویکرد MDD ویژه تولید محصولات لجستیکی دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های بسیار بزرگ و سوم، تکنولوژی مدیریت نظامات فرایندمدار، ویژه مکانیزه کردن فرآیندهای اصلی دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های بزرگ و نیز اتصال سامانه‌ها و فرآیندهای موجود به یکدیگر بر حسب نیاز، جهت تقویت یکپارچگی و همبستگی عملیاتی و اطلاعاتی آنها.