• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

5 راهکار برای کاهش ریسک سرمایه گذاری در بورس

هنگامی که صحبت از سرمایه گذاری در بازار بورس و یا سایر بازارهای معاملاتی به میان می‌آید، اکثر افراد تمایل دارند تا قبل از سرمایه‌گذاری، ضمانتی را برای بازگشت سرمایه‌ی اصلی خود پیدا کنند. به عبارت دیگر، سرمایه گذاران برای کسب سود، سرمایه‌ی خود را در اختیار سرمایه پذیران قرار می‌دهند اما علاقه دارند تا ریسک سرمایه‌گذاری شان نیز تا حد امکان کاهش یابد. در این مقاله قصد داریم تا 5 مورد از مهم ترین راهکارهای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس را به صورت جامع مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم می‌خواهید تا با 5 راهکار فوق، بیشتر آشنا شوید، تا پایان با ما همراه باشید.

در بازار بورس، شما نباید تمام بودجه خود را بر روی یک سهام، سرمایه‌گذاری کنید.

معرفی 5 مورد از برترین راهکار های کاهش ریسک سرمایه گذاری در بورس

افرادی که قصد ورود به بازار های معاملاتی را دارند، باید با این حقیقت روبرو شوند که در چنین بازار هایی، امکان حذف و به صفر رساندنِ ریسک وجود ندارد. در واقع حتی با تجربه‌ترین معامله‌گران نیز نمی‌توانند ادعا کنند که بدون ریسک به معامله می‌پردازند. با این حال، با انجام راهکار‌هایی خاص می‌توان ریسک انجام معاملات را به حداقل رساند. در این قسمت از مقاله، 5 مورد از برترین راهکار‌های کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس را به شما معرفی خواهیم کرد.

۵ راهکار برای کاهش ریسک سرمایه گذاری در بورس، عبارتند از:

1- سرمایه گذاری بر روی سهام‌های مختلف

یکی از بهترین راه‌های کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس، اختصاص دادنِ سرمایه به سهام‌های مختلف است. اگر شما تمام سرمایه‌‌ی خود را تنها به یک سهم اختصاص دهید و این سهم در بورس سقوط کند، از لحاظ مالی متضرر خواهید شد و امکان صفر شدنِ سرمایه‌ی شما نیز وجود خواهد داشت.

در مقابل، اگر شما بر روی سهام‌های مختلفی سرمایه‌گذاری نمایید، سود یک سهام ممکن است ضرر سهام دیگر را جبران کند. بدین ترتیب، ریسک سرمایه گذاری به شکل قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

2- انجام تجزیه و تحلیل های دقیق بر روی سهام‌های مختلف

اگر شما قبل از انجام فرآیند سرمایه گذاری، تجزیه و تحلیل‌های دقیقی را بر روی سهام مورد نظر خود انجام دهید، ریسک فرآیند فوق به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

تجزیه و تحلیل‌های شما به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس باید شامل موارد مختلفی از قبیلِ تاریخچه شرکت‌های بورسی، اخبار‌های مالی، وضعیت اقتصادی یک کشور و… باشند.

3- بکارگیری ابزارهای معاملاتی پیشرفته

استفاده از ابزارهای معاملاتی پیشرفته، یکی دیگر از مواردی است که در مبحثِ بررسی بهترین روش‌های کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس، به توضیح آن خواهیم پرداخت. شما می‌توانید در هنگام سرمایه‌گذاری بر روی یک سهام خاص، از ابزارهای تحلیلی پیشرفته‌ای استفاده نمایید و حد ضرر خود در معاملات را مشخص کنید. در چنین حالتی، این ابزارها قادر هستند تا فرآیند خرید و فروش را بر اساس اطلاعات دریافتی، به صورت خودکار انجام دهند.

همچنین، برخی از ابزارهای پیشرفته معاملاتی می‌توانند آینده یک سهام خاص را با توجه به وضعیت بازار‌های بورسی، پیش‌بینی کنند. البته پیش‌بینی‌های این ابزار‌ها تنها باید به عنوان راهنمای معامله‌گران مورد استفاده قرار گیرند و نتایج آنها 100 درصد قابل اعتماد نمی‌باشد.

شما باید قبل از ورود به بازار بورس، تجزیه و تحلیل‌های دقیقی را بر روی سهام‌های شرکت‌های مختلف انجام دهید.

4- استفاده از قوانین سرمایه گذاری و پایبندی به آن‌ها

چهارمین موردی که در مبحثِ بررسی بهترین روش‌های کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس، به معرفی آن خواهیم پرداخت، استفاده از قوانین سرمایه‌گذاری و پایبندی به آن‌ها می‌باشد.

ورود هیجانی و عجولانه به بازار‌های معاملاتی، ریسک انجام معاملات و احتمال متضرر شدن شما را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. به همین دلیل، شما باید قوانین سرمایه‌گذاری را به صورت دقیق مطالعه نمایید و در معاملات خود همواره به آن‌ها پایبند باشید.

5- مدیریت زمان در هنگام انجام معامله

آخرین موردی که در مبحثِ معرفی بهترین روش‌های کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس، به توضیح آن خواهیم پرداخت، مدیریت زمان در هنگام انجام معامله می‌باشد. شما باید از زمان‌های دقیقِ خرید و فروشِ سهام های مورد نظر خود اطلاع داشته باشید و معاملات خود را دقیقا در همین زمان‌ها انجام دهید. معامله در خارج از بازه‌های زمانی فوق ممکن است موجب متضرر شدنِ شما شود.

البته شما برای آگاهی از زمان دقیق ورود به بازار یا خروج از آن، به آموزش حرفه ای و تجربه کار در بازار های مالی نیاز دارید.

شما باید در هنگام انجام معامله در بازار بورس، از زمان دقیق خرید و فروش سهام مورد نظر خود، اطلاع داشته باشید.

شرکت ها و سازمان های بورسی برای ارائه خدمات مناسب به سهام‌داران، به چه ابزار هایی نیاز دارند؟

تا این قسمت از مقاله، راهکار‌هایی که سرمایه‌گذاران باید از آن‌ها برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس استفاده کنند را مورد بررسی قرار دادیم. در این بخش قصد داریم تا ابزارهای مورد نیاز شرکت‌ها و سازمان‌های بورسی برای مدیریت امور سهامداران را به شما معرفی کنیم.

در ایران شرکت‌های متعددی نرم افزار‌های مدیریت امور سهامداران را به فروش می‌رسانند اما همگی آن‌ها دارای اعتبار نمی باشند. شما باید نرم افزارهای مورد نیاز خود را تن‌ها از شرکت های حرفه‌ای، پیشرفته و معتبر خریداری نمایید. یکی از شرکت های پیشرفته و با سابقه در زمینه فروش نرم‌افزار های مدیریت امور سهامداران، رایورز می‌باشد. شما می‌توانید با خرید نرم‌افزار سهام و سیستم پورتال سهام‌داران شرکت رایورز، ارتباط خود با سهام‌داران را بهبود ببخشید و به امور شرکت خود نیز، به بهترین شکل ممکن رسیدگی کنید.

سخن پایانی

در این مقاله، بهترین روش‌های به حداقل رساندنِ ریسک سرمایه گذاری در بورس را مورد بررسی قرار دادیم. شما می توانید با استفاده از این روش‌های کاهش ریسک، درآمد خود از بورس را به شکل قابل توجهی افزایش دهید. البته روش‌های فوق هیچگاه ریسک سرمایه‌‌گذاری را به صفر نمی‌رسانند و تنها آن را تا حد امکان کاهش می‌دهند.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس
  تماس با ما

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.