• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

آخرین آمار شکایات از تشعشع آنتن‌های موبایل

مدیرکل سرویس‌های رادیویی رگولاتوری با اعلام سهم اپراتورهای تلفن همراه و وایمکس در شکایات نیمه دوم 91 از تشعشعات آنتن‌ها گفت: در مجموع 16 درصد شکایات ناشی از نصب دکل بوده که حتی یک مورد آنتن غیراستاندارد نیز وجود نداشت.

گرشاسب جمشید‌نژاد دیروز در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت شکایات از تشعشعات آنتن‌های تلفن همراه اظهار کرد: از نظر قانونی بررسی تشعشعات آنتن‌ها وظیفه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیست و این مسوولیت بر عهده سازمان انرژی اتمی است. مدیرکل دفتر سرویس‌های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: اما چون اپراتورهای تلفن همراه و وایمکس زیر نظر ما فعالیت می‌کنند، آنها را موظف به خرید تجهیزات اندازه‌گیری توان خروجی سایت‌ها کرده‌ایم و اپراتورها موظفند نتایج اندازه‌گیری‌های خود را به ما گزارش کنند.
وی ادامه داد: علاوه بر این سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز پیشرفته‌ترین تجهیزات اندازه‌گیری توان خروجی سایت‌‌ها (آنتن‌ها) را خریداری کرده است و بررسی می‌کند که آیا نتایج اندازه‌گیری‌هایی که از سوی اپراتورها به رگولاتوری اعلام می‌شود با واقعیت مطابق است یا خیر؟ مدیرکل دفتر سرویس‌های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: در آخرین بررسی 6 ماهه دوم سال 91 تعداد شکایات از تشعشعات آنتن‌های تلفن همراه و وایمکس 32 مورد گزارش شده است.
وی تصریح کرد: از این تعداد 41 درصد مربوط به آنتن‌های ایرانسل، 25 درصد مربوط به آنتن‌های همراه اول، 25 درصد مربوط به آنتن‌های رایتل، 6 درصد مربوط به تالیا و 3 درصد مربوط به آنتن‌های وایمکس مبین نت بوده است. جمشیدنژاد تصریح کرد: در مجموع از 32 مورد شکایت رسیده به رگولارتوری در نیمه دوم سال گذشته 16 درصد موارد مربوط به نارضایتی از نصب سازه و دکل آنتن برخلاف نظر شهروندان بوده است. وی گفت: از تمام این موارد حتی یک مورد غیراستاندارد نیز در بین آنتن‌های گزارش شده یافت نشده است. وی همچنین یادآور شد: تعداد شکایات بیشتر از آنتن‌های اپراتور ایرانسل به این دلیل است که همراه اول بخش بزرگی از مراحل توسعه شبکه خود را پشت سر گذاشته و ایرانسل در مرحله توسعه قرار دارد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.