• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

آسیب‌پذیری ویندوز XP در برابر ویروس‌ها ۵ برابر ویندوز ۸

تایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد میزان آسیب‌ پذیری ویندوز XP در برابر حملات بدافزارها و ویروس‌های رایانه‌ای پنج برابر بیشتر از ویندوز ۸ است.به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، گزارشی که توسط خود مایکروسافت تهیه شده نشان می‌دهد که از هر هزار رایانه اسکن شده، ۹٫۱ مورد از رایانه های مجهز به ویندوز XP که بر روی آنها سرویس پک ۳ نیز نصب شده بود، آلوده به ویروس بودند. در مقابل تنها ۱٫۶ رایانه‌های مجهز به ویندوز ۸ ویروسی بوده و باید پاکسازی می‌شدند.

گزارش مذکور ادعاهای قبلی مایکروسافت در مورد آسیب پذیری بیشتر سیستم عامل های قدیمی این شرکت را تایید می‌کند. این شرکت بارها از کاربران ویندوزهای قدیمی تر خود مانند ویستا، ۷ و XP خواسته تا هر چه سریع تر به ویندوزهای جدید و از جمله ویندوزهای ۸ یا ۸٫۱ مهاجرت کنند.

البته میزان مصونیت ویندوز ۸٫۱ در این گزارش بررسی نشده، اما مایکروسافت مدعی است امنیت ویندوز ۸٫۱ حتی از میزان امنیت ویندوز ۸ هم بالاتر است.

از جمله امکانات جدید امنیتی در ویندوز ۸٫۱ می‌توان به امکان پاکسازی اطلاعات از راه دور برای صاحبان مشاغل، پشتیبانی بیومتریک ارتقا یافته، کدگذاری پیشرفته داده ها، افزایش امنیت مرورگر IE، مقاومت بهتر در برابر بدافزارها و … اشاره کرد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.