• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

آمار ضد و نقیض در مورد محبوبیت مرورگرهای اینترنتی

برآوردهای شرکت ‏ های مختلف نتایج متفاوتی را از میزان محبوبیت مرورگرهای اینترنتی در ماه‏ های ابتدایی سال جاری میلادی نشان می دهد. به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی zdnet ، برآوردهای شرکت نت مارکت شیر(NetMarketShare) که وضعیت محبوبیت مرورگرهای مطرح را پیگیری می کند ، نشان می‏ دهد در فوریه 2014 حدود 58.19 درصد از کل مراجعات اینترنتی از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر انجام شده است.

در ماه ژانویه نیز این مرورگر جایگاه برتر را به خود اختصاص داده بود ، هر چند که در آن زمان سهم 58.21 درصدی از مراجعات اینترنتی را از آن خود کرده بود. در مقابل ، شرکت استاتکانتر (StatCounter) دیگر شرکت مطرح در این زمینه ، گوگل کروم را به عنوان محبوب‏ ترین مرورگر معرفی کرده است. آمار و ارقام این شرکت نشان می ‏ دهد 43.82 درصد از مراجعات اینترنتی در ماه فوریه از طریق این مرورگر انجام شده است. استاتکانتر این رقم را برای ماه ژانویه 43.67 درصد اعلام کرده است.

علت تفاوت نتایج این برآوردها این است که هر کدام از این شرکت ‏ ها از روش‏ های متفاوتی برای سنجش محبوبیت مرورگرهای اینترنتی استفاده می‏ کنند. برآوردهای شرکت استاتکانتر حکایت از آن دارد که مرورگر اینترنت اکسپلورر در ماه فوریه با یک محبوبیت 22.61 درصدی در جایگاه دوم قرار داشته است. این شرکت میزان محبوبیت اکسپلورر در ماه ژانویه را 22.85 درصد برآورد کرده بود.

بنا بر این برآوردها، کاهش محبوبیت اکسپلورر به سود مرورگر فایر فاکس بوده است. در ماه ژانویه میزان مراجعه به اینترنت از طریق فایرفاکس 18.9 درصد بوده است اما این رقم در ماه فوریه به 19.29 درصد افزایش یافته است. برآوردهای نت مارکت در مورد فایر فاکس نیز متفاوت است. این برآوردها نشان می ‏دهد در ماه ژانویه 18.02 درصد از مراجعات اینترنتی از طریق این مرورگر انجام شده است. نت‏ مارکت این رقم را برای فوریه 17.68 درصد برآورد کرده است.

تحلیل ‏گران این شرکت معتقدند کاهش محبوبیت فایرفاکس در این دوره به سود کروم تمام شده است ، چرا که این مرورگر توانسته سهم خود از مراجعات اینترنتی در ماه فوریه را به 16.84 درصد افزایش دهد. هر دوشرکت‏ سهم مرورگرهای سفری اپل و اپرا را از این بازار ناچیز برآورد کرده ‏اند ، هر چند که در مورد میزان دقیق محبوبیت آنها برآوردهای متفاوتی داشته اند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.