• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

آندروید همچنان بهترین سیستم‌عامل برای بدافزارهای موبایلی

سیستم‌عامل آندروید که شاید پرطرفدارترین و محبوب‌ترین سیستم‌عامل موبایلی باشد با تهدیدهای مختلفی مواجه است تا جایی که هفته گذشته گوگل از در نظر گرفتن جوایزی برای کشف‌کنندگان آسیب‌پذیری‌های آندروید خبر داد. هرچه سیستم‌های‌عامل موبایل از محبوبیت بیشتری در بین مردم برخوردار باشند به همان نسبت علاقه هکرها و ویروس‌نویسان به آنها افزایش پیدا می‌کند؛ اتفاقی که نمونه بارز آن را می‌توان در سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت که حجم اعظم حملات سایبری را به خود اختصاص می‌دهد مشاهده کرد.

در عرصه موبایل و تلفن همراه هوشمند نیز به گواهی آمارها سیستم‌عامل آندروید دارای بالاترین میزان فروش در بازار گوشی‌های همراه است و به همین دلیل بیش از دیگر رقیبان خود مورد تهدید بدافزارهای مختلف قرار می‌گیرد به‌عنوان مثال در سال 2011 تنها 10 مورد بدافزار جدید روی نرم‌افزارهای آندروید شناسایی شد در حالی که این رقم در سال 2012 تقریبا چهار برابر شده و به 37 مورد رسید.

این مطلب نشان‌دهنده رشد سریع گونه‌های مختلف بدافزارهای گوشی‌های همراه در سال‌های اخیر است. بدافزارهایی که غالبا به گونه‌ای طراحی می‌شوند که می‌توانند حالت مبتنی بر امضای آنتی‌ویروس‌ها را دور زده و خود را به‌صورت جعلی در نرم‌افزارهای رایج الصاق کرده و به این ترتیب در بین گوشی‌های تلفن همراه منتشر شوند.پیش از این اعلام شده بود که حدود 92 درصد از تمامی بدافزارهای تلفن همراه کشف شده، به طور خاص سیستم‌عامل آندروید را مورد هدف قرار داده‌اند.

بنا بر مطالعات صورت گرفته در Juniper Networks که نتایج آنها تیرماه امسال منتشر شد؛ این گونه گفته می‌شد که بدافزارهای تلفن همراه از ماه مارس 2012 تا مارس 2013 حدود 614 درصد افزایش یافته‌اند؛ در حالی که در بررسی‌هایی که برای مقایسه سال‌های قبل صورت گرفته بود این‌گونه اعلام شده بود که تولید بدافزارها در سال 2012 نسبت به سال 2011 تنها 155 درصد افزایش داشت. این گزارش بر اساس تجزیه و تحلیل بیش از 85/1 میلیون برنامه کاربردی تلفن همراه و آسیب پذیری‌های اصلی سیستم‌عامل تلفن همراه تهیه شده بود.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.