• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

آیا اپل می خواهد خدمات آنلاین رادیوی اینترنتی ایجاد کند؟

این روزها بازار خدمات به اشتراک گذاری ویدیو به شدت شلوغ شده است، اما اگر منابع نزدیک به اپل درست بگویند، این غول بزرگ دنیای تکنولوژی در حال پا گذاشتن به این عرصه است. طبق گزارشی در مجله Wall Street، منابع داخلی ناشناس ادعا کرده اند که سازنده آیفون در حال مذاکره با ناشرین موسیقی است تا در صورت موفق بودن مذاکرات و رسیدن به خواسته هایش، مجوز پخش موسیقی برای یک سرویس رادیویی آنلاین را بگیرد، چیزی شبیه رادیوی اینترنتی Pandora. اما مشکلاتی بر سر راه این مذاکرات وجود دارد.

طبق توافق نامه 2009، Pandora یا هر پخش کننده اینترنتی باید تا سقف 25% از درآمد خود را از طریق Sound Exchange (موسسه جمع آوری حق امتیاز وابسته به انجمن صنعت ضبط موسیقی  آمریکا) به دارندگان حق چاپ انحصاری (کپی رایت) بدهند. این قرارداد، تأثیر خوبی بر Pandora نداشته و علی رغم محبوبیت وی، برایش سودی به همراه نداشته است.

Pandora در جدیدترین گزارش خود به موسسه Securities and Exchange Commission آمریکا گفت: «با توجه به قوانین موجود ایالات متحده در مورد حق الامتیاز پخش عمومی فایل های صوتی ضبط شده، هزینه های استفاده از محتوا با افزوده شدن هر یک ساعت شنونده -فارغ از اینکه توانسته ایم درآمدمان را افزایش دهیم یا نه- بالاتر می رود. منابع خبری می گویند این دقیقاً وضعیتی است که اپل می خواهد دچارش نشود.

اپل برای رفع این مشکلات که به دلیل قوانین سفت و سخت Sound Exchange ایجاد شده، شروع به مذاکره شخصی با شرکت های ضبط موسیقی کرده است. اگر اپل در این مذاکرات موفق شود، وارد میدان می شود؛ میدانی که شرکت های متعددی در آن مشغولند و سعی دارند موسیقی را به صورت آنلاین در اختیار کاربر قرار دهند نه اینکه امکان دانلود فراهم کنند. برخی از این شرکت ها پشتوانه های مالی قوی دارند و البته باید به خاطر داشت علاوه بر Pandora  و Spotify که منحصراً کار پخش رادیویی می کنند، آمازون و گوگل نیز هردو خدمات پخش آنلاین ارائه می دهند. اما هیچ یک از این شرکت ها نمی توانند با اپل رقابت کنند.

در ماه ژوئن Cupertino  گزارش داد که بیش از 400 میلیون حساب کاربری در iTunes Store وجود داشته است که تمامی آنها کارت های اعتباری داشته اند. با چنین ارقامی، امکان اینکه اپل بتواند از مذاکراتش نتیجه دلخواه را بگیرد، بسیار زیاد است؛ به ویژه اینکه استیو جابز و این شرکت تا کنون یک بار دنیای موسیقی را متحول کرده اند.

طبق گزارشات منابع خبری، تنها دو هفته از آغاز مذاکرات اپل با شرکتهای ضبط موسیقی می گذرد و هنوز امکان شکست مذاکرات وجود دارد. اما منابع خبری گفته اند اگر اپل موفق به این کار شود می تواند طی چند ماه آیند این سرویس را راه اندازی کند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.