• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

آیا این روبات خودکشی کرده است؟!

رايورز– آیا این روبات خودکشی کرده است؟! خودکشی پدیده‌ای ویرانگر با قدمتی به تاریخ بشریت است که همواره بین اقوام و ملل مختلف رواج داشته است.

عده‌ای معتقدند حیوانات نیز خودکشی می‌کنند، چنان چه طبق برخی افسانه‌ها، عقرب وقتی در محاصره آتش قرار بگیرد خودش را نیش می‌زند. گفته می‌شود نهنگ ها نیز در شرایطی خاص، خود را به ساحل می‌اندازند و خود را از بین می‌برند، ولی این که خودکشی بین روبات‌ها و دستگاه‌های الکترو-مکانیکی هم دیده شود، پدیده‌ای کاملاً شگفت‌آور و نادر است.

به گزارش رایورز به نقل از روزنامه انگلیسی مترو، در حادثه‌ای عجیب در اتریش به نظر می‌رسد یک روبات خانگی که از کارهای محوله به شدت خسته شده بود، با به آتش کشیدن خود، زندگی مشقت بارش را خاتمه داد!

این روبات کهIrobot Roomba ۷۶۰نام دارد، وظیفه داشته هر روز خانه صاحب خود را تمیز کند. ظاهراً روبات پس از کار تکراری و خسته‌کننده هر روزه‌اش، به آشپزخانه می‌رود و با کنار زدن اجاق روی گاز، بر روی شعله آتش می‌نشیند.

 

 

این امر باعث آتش‌سوزی خانه شد و دود غلیظی نیز در فضا پخش گردید. به دنبال این حادثه ساختمان تخلیه شد. وقتی ماموران آتش‌نشانی سر رسیدند، از روبات بیچاره فقط خاکستر باقی مانده بود!

بر اساس این گزارش، با توجه به تاکید صاحب‌خانه مبنی بر خاموش بودن دستگاه، نحوه روشن شدن روبات و رفتن به سمت اجاق گاز به یک معما تبدیل شده است.

یکی از ماموران آتش‌نشانی که به محل آمده بود، گفت من چیزی در مورد خودکشی روبات‌ها نمی‌دانم ولی صاحب خانه تاکید می‌کند که دستگاه را خاموش کرده است. مالک روبات نگون‌بخت قصد دارد از شرکت سازنده شکایت کند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.