• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

آیا Branch راه خود را به دنیای شلوغ شبکه های اجتماعی باز می کند؟

ممکن است دنیای شبکه های اجتماعی با کاربرانی که به شبکه هایشان وفادارند، جای شلوغی باشد، اما بنیانگذار گروه Branch می گوید این شبکه به راحتی جای خود را باز خواهد کرد. جاش میلر که بنیانگذار Branch است می گوید: «ما کاملاً خودمان را به عنوان مکمل هر چیز دیگری می بینیم». Branch یک سایت بحث و گفتگو است. وی افزود: «ما شیوه دیگر شرکت ها را که نقاط منفی یکدیگر را بازگو می کنند، نمی پسندیم. معتقدیم توییتر فوق العاده است، فکر می کنیم فیس بوک عالی است… فکر می کنم خیلی زود جایگاهمان را پیدا می کنیم».

در نسخه بتای Branch دعوت ها فقط از طریق درخواست، در دسترس هستند. این سایت، تمرکز خود را بر این مسئله گذاشته که به افراد کمک کند با یکدیگر گفتگوی آنلاین داشته باشند. در این سایت کاربر می تواند انتخاب کند با چه کسی حرف بزند. هم چنین کاربران می توانند با کلیک بر روی دکمه «درخواست شرکت » به بحث هایی که در حال انجامند، بپیوندند.

میلر به مجله دنیای کامپیوتر گفت: «مثل این است که آدم ها را در یک اتاق جمع کنیم تا با یکدیگر صحبت کنند، مانند زمانی که به یکدیگر ایمیل می فرستند، پیام های فوری می فرستند و یا سر میز با یکدیگر حرف می زنند. موضوع بر سر این است که با افرادی که می شناسید حرف بزنید».

پاتریک مورهد، تحلیلگر Moor insights & strategies موافق است که در دنیای شبکه های اجتماعی جایی برای Branch وجود دارد. وی می گوید: «Branch خلائی که توسط توییتر، فیس بوک، گوگل پلاس و کورا باز شده است را با ایجاد امکان بحث هایی با سطح کیفی بالا بدون سر و صدا پر می کند. این شبکه از اشتیاق افراد به صحبتی صمیمانه تر و خصوصی تر با گروه هایی که خود انتخاب کرده اند استفاده می کند… Branch سعی دارد راهی برای کاهش مزاحمت افراد پرحرف و فضول پیدا کند و آنها را تبدیل به شرکت کنندگانی هدفمند کند».

جیم مک گرگور، تحلیلگر TIRIAS Research می گوید: با وجود این همه ابزار های اجتماعی موجود، Branch  شرایط سختی را پیش رو خواهد داشت. وی افزود : با ابزارهایی که امروزه موجود هستند مانند فیس بوک و توییتر نیز می توان گفتگو کرد. فکر می کنم این مسئله بیشتر ارائه راه حلی دیگر است برای مشکلی که در حال حاضر راهکارهایی برای آن وجود دارد. فکر می کنم در حال حاضر شرایط برای هر تازه واردی سخت خواهد بود و برتر بودن میان جمع حاضر، کاری دشوار است و به این شرایط راهکارهایی برای در آوردن پول را نیز اضافه کنید. البته Branch حمایت های فراوانی را در کنار خود دارد. Obvious Corp شرکتی که توسط استون و اوان ویلیامز، بنیانگذاران تویتر، اداره می شود از آن جمله است.

در Branch گفتگوها در دسترس همه قرار دارند، البته در این مرحله، هنوز راهکاری برای یافتن یک کاربر یا جستجوی یک مبحث خاص ندارد. با این وجود صفحه اصلی سایت، موضوعات داغ مانند پیاده روی در گرند کنیون، نکات سفر به برلین و یا نصیحتی به دوستانی که حس می کنند در شغلشان گرفتار شده اند را فهرست کرده است.

میلر خاطر نشان ساخت: «گفتگوهای Branch  را می توان در گوگل نیز یافت. فیس بوک و تویتر می گویند نمی توانید چنین کاری را انجام دهید، اما ما برعکس فکر می کنیم. ما می توانیم منتظر ترافیک سنگینی از جانب گوگل باشیم. کاربران تشویق می شوند که مباحث خود را با دیگران به اشتراک بگذارند». میلر می گوید: «سکوهای دیگر می خواهند که شما فقط روی همان سکو حرف بزنید اما شیوه ما کاملاً متفاوت است. شما می توانید افراد را از طریق ایمیل و یا توییتر دعوت کنید. وقتی کارتان تمام شد می توانید آن را در بلاگتان قرار دهید و یا در فیس بوک و توییتر به اشتراک بگذارید. ما می خواهیم با بقیه شبکه ها ترکیب شویم.

برد شیمین یکی از تحلیگران CurrentAnalysis می گوید: «اینکه بتوانید با افرادی که به بحث دعوتشان کرده اید گفتگو کنید و سپس این گفتگو را به اشتراک بگذارید، ترکیب خوبی است، ترکیبی که می تواند به Branch  کمک کند برتر باشد». وی در ادامه می افزاید: به نظر من بیشتر گفتگوهایی که در سکوهای شبکه های اجتماعی صورت می گیرند بیشتر با یک اعلام نظر شروع می شوند و سپس دیگران، نظر مخالف یا موافق می دهند. در چنین فضایی، ایده ها تحلیل نمی شوند، تحلیل هایی که می تواند منجر به شکل گیری ایده های جدید شود. به همین دلیل است که بسیاری از این گفتگوهای اجتماعی به عصبانیت یا بیهوده گویی ختم می شوند». اما برای اینکه بتوان فضایی مناسب به وجود آورد، لازم است Branch با شبکه های اجتماعی دیگر تعامل خوبی داشته باشد. شیمین می گوید:«Branch نیاز دارد که از دایره دوستانی که هم اکنون در سکوهای اجتماعی مانند گوگل پلاس، فیس بوک و توییتر تشکیل شده، سود ببرد و اگر سعی کند این راه را به تنهایی برود، این پروژه چیزی بیش از یک پورتال دیگر نخواهد بود».

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.