ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

ابهام در وضعیت فن‌آوری اطلاعات کشور

رایورز – دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه‌یی کشور گفت: در سال جاری وضعیت فن‌آوری اطلاعات به دلیل تحولاتی که در وزارت ICT رخ می‌دهد غیر قابل پیش‌بینی و مبهم است.

حمیدرضا قمی تصریح کرد: با توجه به این که بخش عظیمی از تبادلات بازرگانی صنعت IT به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مربوط است با برگزاری انتخابات و تغییر دولت، شاهد تاثیرات زیادی بر فن‌آوری اطلاعات خواهیم بود.

وی به قانون برنامه پنج ساله اشاره کرد و افزود: با توجه به این که سال گذشته سال دوم این برنامه بود، انتظار می‌رفت که به نقطه اجرای برنامه‌ها نزدیک‌تر شویم اما بخش خصوصی درگیر پروژه‌های ساخت نرم‌افزارها بود که بیشتر شامل آیین‌نامه‌ها و نحوه اجرای تکالیف برنامه پنجم در حوزه IT بوده است. از این جمله می‌توان به پروژه کارت هوشمند ملی اشاره کرد.
دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه‌یی کشور نوسازی ارزی و وابسته بودن صنعت فن‌آوری اطلاعات به نرخ ارز را یکی از عمده‌ترین مشکلات این صنعت دانست و گفت: سال گذشته به دلیل نوسان قیمت ارز، مشکلاتی برای بخش خصوصی IT به وجود آمد که قراردادهایی که براساس نرخ قبلی ارز بود را نیز تحت تاثیر خود قرار داد.
قمی در این رابطه افزود: تغییرات مربوط به قیمت بر تجهیزات سخت افزاری و نرخ خدمات تخصصی در بسیاری از نقاط به ویژه در واحدهای کوچکتر صنفی تاثیر منفی گذاشت که امید است در سال آینده با تثبیت شرایط ارزی این قبیل مشکلات برطرف شود.

وی افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌یی به عنوان متولی بخش خصوصی در صنعت فن‌آوری اطلاعات وظیفه دارد در تعاملات با بخش دولتی این تاثیرات را به حداقل برساند و اجرای طرح‌های در دست اجرا را سرعت ببخشد.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.