• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

ارقام نجومی حقوق متخصصان IT

رایورز – تکنولوژی و فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر به عنوان یک صنعت نوظهور و البته پر رونق به تدریج به یکی از ماشین‌های استخدامی بازار کار در سرتاسر جهان هم تبدیل شده است.

بخش‌ها و عرصه‌های مختلف وابسته به این صنعت هم سهم قابل‌ توجهی از جذب نیروی کار در دنیا را در سال‌های اخیر به خودشان اختصاص داده‌اند.

با این اوصاف است که تمایل افراد به تحصیل در رشته‌های تخصصی مرتبط با صنعت IT و به دنبال آن تعداد فارغ‌‌التحصیلان این رشته‌ها افزایش پیدا کرده است. این روند گویا آنقدر امیدوار‌کننده است که می‌تواند نوید اتفاقات خوب آینده را در این حوزه بدهد.

در حالی که مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات به خصوص از سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از پر استقبال‌ترین مشاغل در جوامع غربی شناخته شده، بیشترین پرداختی‌ها به متخصصان این حوزه در سال ۲۰۱۳ مربوط به ایالت‌ کلورادوی آمریکا با حقوق سالانه ۱۰۷ هزار دلار بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صنعت ICT در سال 2010 به‌عنوان یک صنعت پیشرو، مورد توجه افراد در جست‌وجوی کار بوده و مشاغل آن یکی از پر استقبال‌ترین شغل‌ها در جوامع اروپایی و آمریکایی شناخته شده‌اند.

البته این به معنای این نیست که در دهه اول قرن بیست و یکم توجه چندانی به آن نشده، بلکه در این سال اهمیت آن برای همه صنایع مشخص شد و تمامی کسب‌‌وکارها در راستای افزایش بهره‌وری اقدام به راه‌اندازی واحدهای مستقل و مجزایی از فناوری اطلاعات در سیستم کاری خودشان کردند که تا پیش از آن چندان نمودی نداشت.

مهندسان رشته کامپیوتر و الکترونیک از نیمه دوم دهه اول این قرن شاهد تغییر و تحولات بسیاری در بازار تعاملاتی خود بودند و ناگهان استقبال چشمگیری از توانمندی آنها شد، البته در واقع باید سال 2005 را زمان آغاز اوج‌‌گیری حقوق و دستمزدهای متخصصان این بخش به حساب آورد.

با این حال اما به‌تازگی موسسه‌ای تحقیقاتی گزارشی از 10 ایالت آمریکا منتشر کرده که IT در آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بیشترین میزان حقوق و درآمد را برای شغل‌های مرتبط با حوزه تکنولوژی و کامپیوتر در این مناطق بررسی کرده است.

در واقع از آنجایی که ایالات متحده آمریکا به خاطر وجود سیلیکون ولی یا دره تکنولوژی و البته فعال‌ترین شرکت‌های تکنولوژی جهان در آن بزرگ‌ترین بازار کار این حوزه را در اختیار دارد، طبیعتا این مشاغل در این کشور بیشترین رونق را هم دارند.

در این گزارش مشخص شده است که ایالت کلورادو بیشترین میزان حقوق و مزایا را در سال 2013 برای فعالان و متخصصان این بخش داشته و متوسط میزان حقوقی که در قبال کار یک متخصص پرداخت کرده، 107 هزار و 640 دلار در سال بوده است.

رقمی که با ارزش پول ایران (با احتساب هر دلار 3 هزار تومان) به عدد حدودا 323 میلیون تومان می‌رسد. از طرفی ویرجینیا دیگر ایالتی بوده که بیشترین میزان پرداخت‌های سالانه با 90 هزار و 782 دلار را داشته است.

 

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.