درخواست دمو ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

استان‎های پیشتاز کشور در تعداد کاربران اینترنت کدامند؟

رایورز – نتایج آخرین آمار در ایران می‌گوید مردم دو استان مازندران و تهران بیشتر از ساکنان استان‌های دیگر از اینترنت استفاده می‌کنند. تحقیق نشان داد که بیشترین اتصال به اینترنت در ایران با استفاده از تلفن همراه صورت می‌گیرد.

آخرین آمارهای منتشرشده از سوی وب‌سایت دولتی “مدیریت نفوذ ضریب اینترنت در کشور” می‌گوید: نزدیک به ۷۵ درصد مردم استان مازندران کاربر اینترنت‌اند که این درصد نزدیک به ۲ میلیون و سیصد هزار نفر از اهالی این استان را شامل می‌شود.

بنا به این آمار، درصد دسترسی مردم استان تهران به اینترنت ۳۵ /۷۰ درصد است. این درصد بیش از ۸ میلیون و پانصد هزار نفر از ساکنان استان تهران را شامل می‌شود. استان‌های اصفهان و قم در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

۶۶ درصد مردم استان اصفهان و کمی بیش از ۶۲ درصد مردم استان قم به اینترنت دسترسی دارند. اما اینترنت در دو استان خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان کمتر از سایر استان‌های کشور نفوذ دارد.

تنها کمی بیش از ۳۲ درصد مردم استان خراسان شمالی کاربر اینترنت‌اند و این رقم در استان سیستان و بلوچستان نیز کمی بیش از ۳۵ درصد است.

آمارهای وب‌سایت “مدیریت نفوذ ضریب اینترنت در کشور” می‌گوید که بیشترین اتصال به اینترنت در ایران با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه و اینترنت “جی پی آر اس” است.

بنا به این گزارش نزدیک به ۲۲ درصد کاربران سراسر کشور از طریق تلفن همراه خود وب‌گردی می‌کنند. این آمار در حالی ارائه می‌شود که میزان استفاده از گوشی‌های همراه برای اتصال به اینترنت در جهان نیز در سال ۲۰۱۳ از همیشه بیشتر بوده است.

وب‌سایت “مشبل” که اخبار فن‌آوری و اینترنت را پوشش می‌دهد با گزارش این خبر اعلام کرد که میزان استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل در سال ۲۰۱۳ نیز از همیشه بیشتر و نسبت به سال ۲۰۱۲ افزایشی ۱۱۵ درصدی داشته است.

بنا به گزارش “مشبل” بیشترین استفاده از اپلیکیشن‌ها، شبکه‌های اجتماعی یا پیغام‌رسان بوده‌اند که نسبت به سال ۲۰۱۲، افزایشی بیش از ۲۰۰ درصد را نشان می‌دهند. استفاده از اپلیکیشن‌های موسیقی هم نسبت به سال قبل ۷۸ درصد افزایش داشته است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنگران (احتشام سابق) شماره ۵

۰۲۱−۸۹۳۲۶۰۰۰

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.