ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

“استیو جابز” در آرزوی ساخت جست‌وجوگر اینترنتی

رایورز – “استیو جابز” تلاش فراوان کرده بود تا در آینده نزدیک پروژه Found را معرفی کند و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته قرار بود این جست‌وجوگر اینترنتی از ابتدای ۲۰۱۵ فعالیت رسمی خود را آغاز کند. “آورام میلر”(Avram Miller) یکی از مدیران اسبق شرکت اینتل در وبلاگ شخصی خود عجیب‌ترین و جدیدترین مطلب را در مورد مدیرعامل سابقاپل توضیح داد که تا به حال هیچکس خبری در مورد آن منتشر نکرده بود.

به گزارش رایورز، او در این مطلب از محرمانه‌ترین و پیچیده‌ترین طرح اپل موسوم به Found رونمایی می‌کند که طی آن “استیو جابز”(Steve Jobs) قصد داشت جست‌وجوگر اینترنتی خود را راه‌اندازی کند و از این طریق گوگل را از این عرصه رقابتی کنار بگذارد.

میلر ادعا می‌کند که جابز تاکید فراوان بر پروژه Found داشته است و حتی مدیر بعدی آن یعنی “تیم کوک”(Tim Cook) نیز همچنان در حال دنبال کردن این طرح است. در بخشی از این ادعاها گفته شده است که “استیو جابز” تلاش فراوان کرده بود تا در آینده نزدیک پروژه Found را معرفی کند و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته قرار بود این جست‌وجوگر اینترنتی از ابتدای ۲۰۱۵ فعالیت رسمی خود را آغاز کند.

با توجه به اینکه مطلب وبلاگی یاد شده را یکی از مدیران ارشد اینتل نوشته است، می‌توان آن را موثق دانست و به آن اشاره کرد. میلر آن روزها در موقعیتی فعالیت می‌کرد که ارتباط نزدیکی با جابز داشت و از دوستان نزدیک وی محسوب می‌شد و با این تفاسیر می‌توانست برحسب شرایط ویژه خود از پروژه‌های محرمانه اپل خبر داشته باشد.

 

 

میلر اظهار داشت، پروژه Found با همان هدفی در مقابل جست‌وجوگر گوگل راه‌اندازی شد که شرکت گوگل هم طرح اندروید را برای مقابله با iOS ارایه کرد. این مدیر اسبق اینتل می‌گوید که در ابتدا تنها ۴ نفر از پروژه Found مطلع بودند که البته هیچ یک از آنها عضو هیئت مدیره اپل نبودند. جابز برای پیشبرد این پروژه قصد داشت هوش مصنوعی را با قابلیت‌های جست‌وجوگرهای اینترنتی ادغام کند و در نهایت ابزاری در اختیار کاربران بگذارد که بهتر و کارآمدتر از جست‌وجوگر گوگل عمل می‌کند.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.