• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

اصلاحیه فوری Adobe برای Reader و Acrobat

این آسیب‌پذیری‌ها به مهاجم اجازه می‌دهند كه ضربات صفحه كلید را ثبت كرده و كلمات عبور و اطلاعات دیگر را سرقت نماید.‌این شركت روز شنبه اعلام كرد كه این اصلاحیه‌ها در هفته جاری عرضه خواهند شد. هر دو آسیب‌پذیری مذكور می‌توانند درصورتی‌كه كاربر ترغیب به باز كردن یك فایل PDF خرابكار گردد، مورد سوء استفاده قرار گیرند. این فایل معمولاً به‌صورت هدفمند و توسط ایمیل برای قربانیان ارسال می‌گردد.این دو آسیب‌پذیری توسط شركت امنیتی FireEye كشف شده‌اند كه یافته‌های خود را به اطلاع Adobe رسانده است. 

تحلیل انجام شده توسط آزمایشگاه كسپراسكای در مورد كد سوء استفاده كننده از این آسیب‌پذیری‌ها نشان داده است كه این كد، sandbox تعبیه شده در Adobe Reader را دور می‌زند. Sandbox یك تكنولوژی است كه برای ایجاد محدودیت در نصب نرم‌افزارهای خرابكار طراحی شده است. كسپراسكای اظهار داشت كه این كد از سطحی از پیچیدگی مربوط به كمپین‌های جاسوسی سایبری برخوردار است.
زمانی كه این نرم‌افزار خرابكار به سیستم‌های آلوده می‌رسد، می‌تواند ضربات صفحه كلید را ثبت كرده و كلمات عبور و اطلاعات پیكربندی كامپیوتر را سرقت نماید. پلتفورم‌های مایكروسافت و اپل تحت تأثیر این آسیب‌پذیری‌ها قرار دارند. اصلاحیه‌هایی نیز برای Adobe Reader ۹ و نسخه‌های پیش از آن برای سیستم‌های لینوكس عرضه خواهد شد.
هفته گذشته Adobe به‌روز رسانی‌های امنیتی خود را برای نرم‌افزارهای Flash و Shockwave عرضه كرد كه ۱۹ آسیب‌پذیری را برطرف می‌كرد. پیش از آن نیز Adobe یك اصلاحیه فوری برای Flash Player عرضه كرده بود كه دو آسیب‌پذیری را كه به‌طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته بودند، برطرف می‌كرد. محصولات Adobe بر روی میلیون‌ها كامپیوتر نصب شده است كه همین مسئله، نرم‌افزارهای این شركت را به هدف محبوب هكرها تبدیل كرده است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.