• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

افزایش 33 درصدی زباله های الکترونیک جهان/ زباله هایی معادل 200 آسمانخراش 100 طبقه

رایورز – این گروه پیش بینی کرده است که تا سال 2017، میزان زباله های الکترونیک جهان 33 درصد افزایش می یابد و میزان آن به 72 میلیون تن می رسد. این میزان 11 برابر اندازه هرم بزرگ جیزه در مصر است.

یک گزارش جدید پیش بینی کرده است که تا سال 2017 حجم یخچالها، تلویزیونها ، تلفنهای هوشمند، رایانه ها، مونیتورها و سایر دستگاه های الکترونیکی که به زباله تبدیل می شوند 33 درصد افزایش خواهد یافت و به اندازه ای معادل 200 آسمانخراش 100 طبقه می رسد. این ابتکار عمل نقشه ای را از زباله های الکترونیک دنیا تهیه کرده است. 

این پیش بینی بر اساس اطلاعاتی که توسط سازمانهایی از جمله سازمان ملل، دولتها و سازمانهای غیر دولتی و علمی در ائتلافی تحت عنوان “ابتکار عمل حل مشکل زباله های الکترونیک” ارائه شده تأکید کرده است که تولید زباله های الکترونیک ظرف 5 سال آینده با پیشگامی آمریکا و چین افزایش می یابد.

تاکنون دسترسی به اطلاعات جامع درباره زباله های الکترونیک جهان کار دشواری تلقی می شد و تعریف کشورهای مختلف از زباله الکترونیکی بسیار متغیر است.

برای مثال ایالات متحده آمریکا تنها وسایل الکترونیک مصرفی چون تلویزیون و رایانه ها را در این مقوله قرار می دهد اما کشورهای اروپایی هرآنچه که دارای باطری و یا سیم برق بوده را در مقوله زباله الکترونیک قرار می دهند.

رودیگر کوهر از دانشگاه سازمان ملل در آلمان و دبیر اجرایی این ابتکار عمل به اشاره به تنوع تعریف از زباله الکترونیک، دلیل ارائه این نقشه را همین موضوع دانست و گفت: این نخستین بار است که ما اطلاعاتی برای مقایسه عرضه می کنیم.

این نقشه مقیاس موضوع را در سطح ملی مشخص می کند از این رو سیاستگذاران نسبت به این موضوع آگاهی بیشتری یافته و اقدام در راستای آن را بررسی می کنند.

این نقشه تعامل اطلاعات 184 کشور جهان را با حجم تخمینی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی نشان می دهد که وارد بازار شده و همچنین نشان داده است که این تجهیزات سرانجام چه میزان زباله الکترونیک تولید می کنند.

این اطلاعات به دولتها و شرکتها کمک می کند حجم زباله الکترونیک خود را کنترل کنند. سال گذشته در دنیا 54 میلیون تن محصولات الکترونیک و الکتریک استفاده شده، تولید شد که این امر به طور کلی معادل 20 کیلوگرم به ازای هر یک نفر از هفت میلیارد نفری است که روی سیاره زمین زندگی می کنند.

چین درحال حاضر پیشرو در تولید تجهیزات الکترونیک و الکتریک است. این کشور در سال 2012 حدود 12.2 میلیون تن زباله الکترونیک تولید کرده است و پس از آن آمریکا با 11 میلیون تن زباله الکترونیک در ردیف دوم قرار می گیرد. این جدول همچنین 10 مقصد اول برای زباله های الکترونیک را نیز منتشر کرده است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.