• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

امنیت فناوری ابری در خطر است؟

همزمان با گسترش استفاده از فناوری های ابری و گرایش سازمان ها و شرکت ها به ذخیره سازی اطلاعات و داده های حساس و مهم خود در فضایی بر فراز ابرها، به نظر می رسد، نویسندگان ویروس نیز به دنبال قلمرو جدیدی برای خرابکاری های خود باشند. نفوذگران احتمالاً نسبت به گذشته میل و رغبت بیشتری به گسترش بدافزارها در فضای ابری خواهند داشت. بر همین اساس شاید عده ای معتقد باشند راه فرار از این خرابکاری ها، عدم استفاده از این فناوری و عمل به همان شیوه قدیمی برای ذخیره سازی اطلاعات باشد. اما در پاسخ به این افراد تنها کافی است نگاهی به تاریخچه اینترنت و فراگیری آن در جهان بیندازیم. 

زمانی بسیاری از افراد معتقد بودند اینترنت ابزاری مخرب برای نقض حریم شخصی است و به دلیل آثار سوء و همچنین حملات گسترده ای که به منظور سرقت اطلاعات از طریق اینترنت می شود، باید کنار گذاشته شود. اما حالا با گذشت چندین سال شاید به جرات بتوان گفت زندگی بدون اینترنت غیرممکن است. چراکه با وجود صدها و هزاران روش امنیتی برای حفظ حریم شخصی و اطلاعات در این فضا، همگی به این نتیجه رسیده اند که به جای پاک کردن صورت مسئله باید به فکر راه چاره بود.
با پیشرفت های فراگیر تکنولوژی می توان اینطور نتیجه گرفت که فناوری ابری و استفاده از خدمات آن نیز یک سرنوشت محتوم است. همانطور که روزانه هزاران حمله به سیستم های اندرویدی می شود اما هیچ یک از کاربران نمی خواهند عطای استفاده از گوشی های هوشمند را به لقای آن ببخشند. قطعاً با گسترش این فناوری و نفوذ آن به جای دنیای مجازی، ارائه کنندگان و حتی کاربران نیز به جای آنکه استفاده از این فناوری ضروری را کنار بگذارند به دنبال راهی برای تامین امنیت آن خواهند بود.
فناوری ابری به کاربران اجازه می دهد به منابع و اطلاعات خود در هر زمان و از هر کجایی دسترسی داشته باشند. این درحالیست که قابلیت ها و امکانات فناوری ابری تنها به میزبانی فایل و یا اشتراک گذاری اطلاعات محدود نمی شود بلکه این فناوری، ارتباطات و تجارت را به یکدیگر پیوند داده و در نهایت هزینه های سازمانی در بخش های عملیاتی و تهیه زیرساخت ها را به شدت کاهش داده است. چراکه دسترسی به اطلاعات برای صاحبان تنها از طریق یک اینترنت نه چندان پرسرعت امکان پذیر است و بدون تحمل خطرات مربوط به نقل و انتقال اطلاعات با گوشی تلفن همراه، تبلت و یا لپ تاب خود به اطلاعات مورد نیازشان دسترسی خواهند داشت.

 

به فناوری ابر اعتماد کنید
شما شاید بتوانید برای مدتی حتی چندین سال فناوری ابر را نادیده گرفته و به همان روش های قدیمی و سنتی ذخیره سازی اطلاعات پایبند باشید اما مطمئن باشید بالاخره فناوری ابر جزئی از زندگی شما خواهد شد.
به همین منظور ارائه دهندگان فضای ابری تمهیدات و روش های مختلفی را برای تامین امنیت این فضا بکار بسته و تاکنون نیز در مقابله با حملات هکرها موفق عمل کرده اند.
تعریف پروفایل های قدرتمند امنیتی برای دسترسی به بخش های مختلف، تعریف رمزهای عبور قدرتمند، تعریف مدت زمان خاص برای انقضای دسترسی مدیران، فایروال قدرتمند برای انسداد دسترسی های نامشخص و غیرمجاز و… تنها گوشه ای از تمهیدات امنیتی است که ارائه کنندگان فضای ابری برای حفظ اطلاعات کاربران بکار بسته اند.
البته اگرچه با وجود ملاحظات سفت و سخت امنیتی در فناوری ابری تاکنون حتی یک مورد از نشت و درز اطلاعات هم گزارش نشده است اما باید پذیرفت که نفوذگران همواره به دنبال راه های جدیدی برای نفوذ به تکنولوژی های جدید هستند. دقیقاً به همین دلیل انتظارات از شرکت های ارائه دهنده بالاتر رفته و توقع می رود همگام با هکرها بروز بوده و ضمن شناسایی ترفندها و حفره های احتمالی جلوی نفوذ هر نفوذگری را بگیرند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.