• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

اپل پیام‌های خصوصی کاربران را می‌خواند

کارشناسان امنیتی از مدت‌ها قبل اعلام کرده بودند که ابزار iMessage اپل ایمن نیست و برخلاف ادعاهای این شرکت مبنی بر غیرقابل نفوذ بودن iMessage، دسترسی به اطلاعات کاربران روی این ابزار ارتباطی امکان‌پذیر است. گروهی از محققان امنیتی به تازگی ثابت کردند که اپل به صورت مخفیانه اطلاعات و گفت‌وگوهای کاربران روی سرویس iMessage را در اختیار می‌گیرد و در این زمینه با “آژانس امنیت ملی آمریکا”(NSA) همکاری می‌کند.

محققان در یک مطالعه حساس و با دقت روی پروتکل تعریف شده برای iMessage به این نتیجه رسیدند که اپل توانایی رهگیری و رمزگشایی گفت‌وگوها و اطلاعات رد و بدل شده بین کاربران مبتنی بر ابزار iMessage را دارد.

 

اگرچه پیام‌های ارسال شده از جانب کاربران مبتنی بر این نرم‌افزار زمانی که به دست هر فرد می‌رسد رمزگشایی می‌شوند و قابلیت خواندن آنها فراهم می‌شود، اما اپل مدیریت کلیدهای اصلی برای رمزگشایی این اطلاعات را برعهده دارد و کارشناسان بر این باورند که این فضا به شرکت اپل امکان می‌دهد به تمامی پیام‌های رد و بدل شده بین کاربران دسترسی داشته باشد. شرکت اپل در این خصوص اعلام کرد که اظهارات این محققان تنها از نظر تئوری درست می‌باشد و در عمل، اپل تاکنون چنین اقدامی انجام نداده است

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.