• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

اپل گوشی‌هایی از جنس یاقوت می‌سازد

رایورز – احتمالاً در آینده پوشش خارجی صفحه نمایش دستگاه‌های الکترونیکی اپل یاقوتی خواهد بود. شرکت اپل قصد دارد برای محافظت هر چه بهتر از نمایشگر گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های تولید خود، از یاقوت استفاده کند.

به گزارش رایورز به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز، در پتنتی که اپل به تازگی ثبت کرده، شیوه‌های مختلفی برای استفاده از شیشه‌های آغشته به یاقوت در دستگاه‌های الکترونیکی ارائه شده است.

استفاده از این نوع شیشه‌های بسیار مقاوم، در لنز دوربین‌های تلفن‌های هوشمند مانند آیفون ۵ و نیز پوشش کامل نمایشگرها توسط این ماده از آن جمله است.

در حال حاضر اپل برای محافظت از صفحه نمایشگرهای خود، از شیشه گوریلا (Gorilla Glass) که توسط شرکت آمریکایی کورنینگ (Corning) ساخته می‌شود، بهره می‌گیرد. این شیشه از جنس آلومینوسیلیکات قلیایی است و در برابر شکنندگی و خراش مقاومت قابل قبولی دارد.

اپل سال گذشته قراردادی به ارزش ۵۷۸ میلیون دلار با شرکت GT Advanced Technologies برای ساخت نمایشگرهای یاقوتی در ایالت آریزونا منعقد کرده است. گفتنی است شیشه‌های آغشته به یاقوت در برابر خراشیدگی بسیار مقاوم هستند.

مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد شیشه‌های یاقوتی نسبت به تمام شیشه‌هایی که در حال حاضر در صفحه نمایش دستگاه‌های الکترونیکی کاربرد دارد، سه برابر مقاوم‌تر است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.