• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

«اینترنت» یکی از عوامل شکوفایی اقتصاد سوئیس

رایورز – سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و شاخص کیفیت زندگی در آن در وضعیت ایده آلی قرار دارد. بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی این کشور از طریق حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و صنایع وابسته به آن تامین می شود.

به نقل از روزنامه الکترونیکی الاقتصادیه، ۵.۶ درصد تولید ناخالص داخلی سوئیس به ارزش ۳۲.۲ میلیارد فرانک (۳۶.۱ میلیارد دلار) بر عهده بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات است. اینترنت و سرویس های وابسته به آن، پنجمین فعالیت اقتصادی در این کشور به شمار می رود و حداقل ۱۷۷ هزار نفر در این حوزه ها مشغول به کار هستند.

بررسی ها حاکی از آن است که در ۲۰ سال گذشته تعداد افراد شاغل در این بخش تقریباً یک و نیم برابر شده است.  یک سوم این افراد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و دو سوم دیگر در صنایع وابسته از قبیل بانکداری، شرکت های بیمه و یا بخش دولتی مشغول به فعالیت هستند.

موسسه ICT Switzerland در گزارش خود با اشاره به اهمیت روز افزون اینترنت و خدمات رایانه‌ای، گفته است در قرن بیست و یکم «اینترنت» موتور محرکه اقتصاد و تجارت به شمار می‌رود.

این موسسه بر این باور است که هر چه استفاده از رایانه در جامعه بیشتر شود، ثروت ملی و امکان بروز ابداعات و اختراعات نیز به همان میزان افزایش می یابد. ICT Switzerland مثال های متعددی در این خصوص ارائه نموده است. به همین دلیل است که تمام کشورهای صنعتی و توسعه یافته، به تدریس مفاهیم فناوری های ارتباطاتی و اطلاعاتی از همان کلاس اول ابتدایی روی آورده اند.

از سوی دیگر کتابخانه‌ها، موزه‌ها و شهرداری‌ها نیز فرهنگ کار با رایانه را بین اقشار مسن جامعه ترویج می‌کنند و همین امر به نوبه خود کاهش شکاف سنی در استفاده از این فناوری‌های نوین را به دنبال داشته است. گفتنی است سوئیس یکی از باثبات‌ترین نظام‌های اقتصادی در جهان را داراست. تورم در این کشور منفی هفت دهم درصد است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.