• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

بارگذاری 44 فیلم سینمایی HD در یک ثانیه ممکن شد

رایورز – سرعت این شبکه اینترنتی به‌قدری زیاد است که کاربران در آن می‌توانند 44 فیلم سینمایی فشرده نشده با کیفیت HD را تنها ظرف یک ثانیه بارگذاری کنند.

محققان بریتانیایی بر اساس آخرین فعالیت خود موفق شدند سریع‌ترین شبکه اینترنتی جهان را راه‌اندازی کنند تا بر اساس آن امکان اتصال به اینترنت با سرعت ۱.۴ تِرابیت در ثانیه فراهم شود.

به گزارش رایورز، سرعت این شبکه اینترنتی به‌قدری زیاد است که کاربران در آن می‌توانند ۴۴ فیلم سینمایی فشرده نشده با کیفیت HD را تنها ظرف یک ثانیه بارگذاری کنند.

این شبکه اینترنتی هم‌اکنون در حالت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته است و برای آن از “زیرساخت شبکه‌های منعطف”(Flexgrid) استفاده شده است تا شکاف میان کانال‌های انتقال داده در طول شبکه به حداقل برسد. این کانال‌ها معمولا با توان ۵۰ گیگاهرتز فعالیت می‌کنند.

با افزایش چگالی در کانال‌ها و کاهش فاصله میان آنها میزان توان شبکه برای انتقال داده تا ۴۲.۵ درصد افزایش یافته است که کارشناسان بریتانیایی ادعا می‌کنند این اتفاق را می‌توان در شبکه‌های استاندارد امروزی نیز دنبال کرد.

این آزمایش در فیبر نوری ۴۱۰ کیلومتری بین برج مخابراتی BT Tower لندن و مجموعه تحقیقاتی Adastral Park در شهر سوفولک انجام شد. شایان ذکر است که این اقدام را دو شرکت مخابراتی BT و Alcatel-Lucent با همکاری یکدیگر انجام دادند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.