ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

با سرعت 622 مگابیت در ثانیه،استفاده از اینترنت پرسرعت روی کره ماه ممکن شد

رایورز– تلاش بشر برای حضور هرچه بیشتر در فضای خارج از زمین روز به‌روز بیشتر می‌شود و از هم‌اکنون پیش‌بینی شده است که در آینده اماکن سکونت انسان در کرات دیگر فراهم شود و در این جریان برقراری ارتباط بین ساکنان فضا با کره زمین نقش مهمی ایفا می‌کند. به منظور پاسخگویی به این نیاز، گروهی از محققان دانشگاه MIT با همکاری دانشمندان سازمان فضایی ناسا برای نخستین بار امکان استفاده از خطوط پهن‌باند بی‌سیم در فضا را فراهم کردند.

به گزارش رایورز، دانشمندان برای انجام این کار از چهار تلسکوپ قوی استفاده کردند که هر یک از آن‌ها در یکی از ترمینال‌های زمینی در نیو مکزیکو واقع شده بود. در این جریان همچنین یک سیستم انتقال‌دهنده لیزری برای ارسال پالس‌های کدگذاری شده از طریق فناوری مادون قرمز برای هر تلسکوپ استفاده شد و این سیستم در نهایت توانست داده‌ها را در فاصله بین کره زمین تا کره ماه رد و بدل کند.

گفته شده است که داده‌های ارسال شده با سرعت بارگذاری ۶۲۲ مگابیت در ثانیه به کره ماه رسیدند تا با این اتفاق دسترسی به اینترنت پرسرعت روی کره ماه هم وجود داشته باشد.

 

 

“مارک استیونس”(Mark Stevens) از محققان دانشگاه MIT توضیح داد که انتقال داده‌ها از طریق نور و فناوری مادون قرمز مهم‌ترین تحول در این زمینه محسوب می‌شود و برای نخستین بار مورد استفاده قرار گرفته است. لازم به ذکر است که هر یک از چهار تلسکوپ یاد شده داده‌ها را در بخش‌های مختلف به کره ماه ارسال کردند و در نهایت یک گیرنده مخصوص تمامی آن‌ها را به صورت یکجا دریافت کرد.

دانشمندان هم‌اکنون طرحی را بررسی می‌کنند که به موجب آن کابل‌های فیبر نوری می‌توانند روی سطح کره ماه مورد استفاده قرار گیرند.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.