• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

با طراحی اولین چیپ ست سفارشی A6 آینده روشنی در انتطار اپل است

رایورز – متخصصان می گویند سی پی یو A6 سفارشی، این امکان را به شرکت می دهد که از بالا تا پایین محصولات خود را کنترل کند. تلفن هوشمند آیفون 5 از سی پی یو A6 استفاده کرده است که متخصصان این صنعت می گویند در میان چندین پردازشگری که دارای طراحی سفارشی هستند و در خط محصولات آتی اپل قرار دارد، جزء اولین هاست.

این پردازشگرها عملکرد طول عمر باتری در آیفون 5 و آی پدها را افزایش می دهند. هسته این A6 سفارشی، گام بزرگی برای اپل محسوب می شود.

پردازشگرهای A4  و A5 در آیفون ها و آی پدها بر پایه طرحی بودند که برگرفته از ARM بود. A6 نیز بر پایه معماری ARM است اما پس از تحلیل کد، اندازه چیپ ست و معماری، متخصصان به این نتیجه رسیدند که اپل به جای گرفتن مجوز استفاده از طرح پردازشگرهای موجود، سی پی یو مخصوص خودش را از ابتدا ساخته است. متخصصان می گویند اپل چند سالی را صرف ساخت این سی پی یو کرده است و این شرکت می خواهد کنترل سرنوشتش را خود به دست بگیرد.

چیپ ست جدید این امکان را برای اپل فراهم می کند که کنترل تمام قسمت های تلفن های هوشمند و تبلت هایش را در دست بگیرد و مطمئن شود که سی پی یو و برنامه ها به صورت هماهنگ با یکدیگر کار می کنند و در عین حال طول عمر باتری دستگاه را نیز حفظ می کنند.

متخصصان می گویند احتمالاً اپل به طراحی سفارشی سی پی یو برای تلفن های هوشمند، آی پد و دیگر  محصولاتش ادامه می دهد.اما در چند سال آینده اپل با چالش هایی مواجه خواهد شد، زیرا چیپ ست ها هر روز کوچک تر می شوند و با رادیوها و دیگر اجزای تشکیل دهنده یکی می گردند که ممکن است نیاز به سرمایه گذاری بیشتری داشته باشد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.