درخواست دمو ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

با فعال سازی پروتکل HTTPS ، ویکی‌پدیا امن‌تر شد

بنیاد ویکی‌مدیا، پروتکل HTTPS را به طور پیش‌فرض برای کاربرانی که با لاگین وارد سایت‌های این موسسه می‌شوند، فعال کرده است.ویکی‌پدیا، ویکی‌واژه، ویکی‌نبشته و فراویکی از جمله پروژه‌هایی است که توسط این مرکز غیرانتفاعی اداره می‌شود. این تصمیم در واکنش به فعالیت نرم‌افزار جاسوسی اکس.کی.اسکور (XKeyscore) که چندی پیش توسط ادوارد اسنودن (Edward Snowden) کارمند سابق سازمان سیا در اختیار روزنامه گاردین قرار گرفت، اتخاذ شده است. 

ویکی‌مدیا در وبلاگ خود با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است که تمام کاربرانی که با لاگین وارد سایت‌های این بنیاد شوند، به پروتکل HTTPS تجهیز می‌گردند. بر این اساس تمام اطلاعات رد و بدل شده بین سرورهای ویکی‌مدیا و کاربران، رمزگذاری می‌گردد تا کسی نتواند آنها را برباید و شنود کند. بر اساس این گزارش، این قابلیت در اختیار کاربران کشورهای چین و ایران قرار نمی‌گیرد. فیس‌بوک نیز اعلام کرده که از اول اوت سال جاری، استفاده از این پروتکل را برای کاربران خود فعال می‌کند.
شبکه اجتماعی توییتر از سال ۲۰۱۱ به این سو از HTTPS استفاده می‌کند. گفتنی است HTTPS (اچ‌تی‌تی‌پی‌اس) نوعی پروتکل اینترنتی است که هدف از آن فراهم‌آوری ارتباطات رمزشده با هدف مقابله با شنودهای احتمالی است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنگران (احتشام سابق) شماره ۵

۰۲۱−۸۹۳۲۶۰۰۰

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.