ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

“بیل گیتس” از قهرمان شطرنج جهان شکست خورد

رایورز – موسس و مدیرعامل اسبق شرکت مایکروسافت این مسابقه را در محبوب‌ترین برنامه تلویزیونی نروژی- سوئدی انجام داد و که این برنامه به صورت مستقیم از تلویزیون نروژ، سوئد و دانمارک پخش شد.

بیل گیتس”(Bill Gates) پس از قرار گرفتن در مقابل “مگنوس کارلسن”(Magnus Carlsen) قهرمان شطرنج جهان و انجام یک بازی سرعتی شکست خورد و نتیجه را به رقیب واگذار کرد.

گیتس به طور میانگین برای هر حرکت خود در مسابقه شطرنج ۲ دقیقه فکر کرد و در مقابل حریف ۲۳ سال او هر حرکت خود را در کمتر از ۳۰ ثانیه انجام داد. کارلسن در نهایت موفق شد با انجام ۹ حرکت “بیل گیتس” را که از قبل گفته بود “این بازی نتیجه قابل پیش‌بینی دارد”، شکست دهد. “مگنوس کارلسن” از زمانی که تنها ۱۳ سال داشت موفق شد جایزه “استاد بزرگ” را در “مسابقات جهانی شطرنج” از آن خود کند.

کارلسن در نوامبر سال گذشته موفق شد با شکست “ویسواناتان آناند”(Viswanathan Anand) عنوان بهترین شطرنج‌باز جهان را از آن خود کند. گیتس که هم‌اکنون ۵۸ سال دارد، طی سال جاری میلادی به انتخاب نشریه Forbes به عنوان دومین فرد ثروتمند جهان برگزیده شد تا رتبه نخست به “کارول اسلیم”(Carlos Slim) مکزیکی اختصاص یابد.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.