• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

تاثیر امواج بی سیم بر سلامت گیاهان

رایورز – نتایج مطالعات محققان هلندی نشان می دهد رشد درختانی که در مسیر امواج وای فای قرار دارند، بسیار کمتر از سایر درختان است.

همچنین پوسته درختانی که در مجاورت دستگاه های امواج بی سیم کاشته می شوند، آسیب می بینند و این گیاهان برگ ریزی فراوان دارند.

دانشمندان هلندی تحقیقات خود را بر روی درختان زبان گنجشک که پوسته پوسته شده بودند و بر اثر برگ ریزی مداوم در حال خشک شدن بودند، آغاز کردند.

محققان مشاهده کردند که این درختان در معرض امواج 6 منبع تابش با فرکانسی بین 2412 تا 2472 مگاهرتز ( MHz ) و قدرت 100 میلی وات در فاصله تنها نیم متری قرار گرفته اند. نتایج مطالعه نشان داد امواج وای فای می تواند دلیل برگ ریزی بخش عظیمی از این درختان در این منطقه باشد.

هرچند تحقیقات دانشمندان از تاثیر منفی این امواج بر حیات گیاهان و به احتمال زیاد بر سلامت انسان خبر می دهد، برخی از محققان می گویند شواهد زیادی وجود دارد که امواج بی سیم برای سلامتی انسان خطرناک نیستند.

زیرا شدت سیگنال های بی سیم امواج رادیویی 100 هزار بار کمتر از امواج مایکروویو است و نشستن در کانون امواج وای فای به مدت یک سال انسان را در معرض همان مقدار دوز از امواج رادیویی که یک تلفن همراه در مدت 20 دقیقه از خود ساطع می کند، قرار می دهد.

محققان به کسانی که می خواهند کمتر در معرض امواج وای فای قرار بگیرند توصیه می کنند حداقل یک متر از دستگاه وای فای فاصله بگیرند و لپ تاپ یا تبلت خود را بر روی پای خود قرار ندهند.

همچنین آزمایش های گروهی از دانش آموزان دانمارکی روی روند رشد گیاه ترتیزک نشان می دهد سیگنال های وای فای (wifi) می تواند به سلامت گیاهان آسیب برسانند.

این دانش آموزان برای پروژه کلاسی خود باید گیاه ترتیزک ( شاهی )را بین یک صفحه کاغذ رشد می دادند. آنها تصمیم گرفتند تاثیر امواج وای فای را روی رشد گیاهان آزمایش کنند.

دانش آموزان به دلیل در اختیار نداشتن تجهیزات لازم برای مشاهده فعالیت مغز انسان، تصمیم گرفتند این آزمایش ها را روی گیاهان نزدیک به مسیرهای بی سیم (wireless routers) اجرا کنند.

مسیرهای بی سیم امواجی شبیه به گوشی های تلفن همراه تولید می کنند. در این آزمایش، آنها 6 سینی حاوی گیاه ترتیزک را در یک اتاق بدون تجهیزات بی سیم و 6 سینی دیگر را در اتاقی که دو دستگاه وای فای در آن بود، رشد دادند. آنها مشاهده کردند که در مدت 12 روز بیشتر گیاهان اتاق دوم از بین رفتند. در حالی که گیاهان اتاق اول رشد خوبی داشتند.

منتقدان این آزمایش، حرارت ساطع شده از دستگاه را دلیل از بین رفتن گیاهان می دانند.این نتایج، یافته های پژوهشگران هلندی را در مورد برگ ریزی و آسیب درختانی که در معرض سیگنال های رادیویی بی سیم هستند، تایید کرد.

وای – فای (Wi-Fi)، نامی تجاری است که توسط اتحادیه وای فای ثبت شده و علامتی است که این اتحادیه به محصولاتی که برای کار در شبکه محلی بی سیم تحت استاندارد IEEE802٫11 مورد تایید باشند، اعطا می کند.

در سال های اخیر استفاده از وای فای در فناوری های نوین بسیار زیاد شده و امروزه می توان با استفاده از این فناوری و تلفن همراه و یا تبلت به اینترنت متصل شد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.