• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

تدوین برنامه اجرایی شبکه ملی اطلاعات تا ماه آینده/آزادسازی واردات پهنای باند اینترنت

رایورز – معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تدوین مدل مفهومی و برنامه اجرایی برای شبکه ملی اطلاعات ظرف یک ماه آینده خبر داد و گفت: این برنامه در جلسه آینده شورای عالی فضای مجازی به تصویب اعضای این شورا می رسد.
به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله جهانگرد امروز در حاشیه نشست برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی الکامپ به سئوالات خبرنگاران در مورد مشکلات اینترنت، شبکه ملی اطلاعات و محدودیت های پهنای باند در کشور پاسخ داد.


چیزی به نام اینترنت ملی نداریم

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد سیاست های این وزارتخانه برای پروژه اینترنت ملی تاکید کرد: چیزی به نام اینترنت ملی نداریم و اینترنت، اینترنت است. جهانگرد با بیان اینکه پروژه ای تحت عنوان شبکه ملی اطلاعات خواهیم داشت که برنامه آن در حال تدوین است، گفت: این برنامه پس از تصویب مراجع قانونگذاری در این حوزه اعلام عمومی می شود. وی با اشاره به مراحل تصویب سیاست ها و چهارچوب کلی حاکم بر شبکه ملی اطلاعات گفت: معماری مفهومی این شبکه انجام شده و در مراحل کارشناسی و بررسی در دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی است که در نشست بعدی این شورا مورد بررسی و تصویب اعضا قرار می گیرد و این مصوبه سرلوحه اجرای شبکه ملی اطلاعات در سطح ملی خواهد شد. معاون وزیر اطلاعات با بیان اینکه در کلیات این شبکه اصول حاکم بر فناوری اطلاعات از بعد فرهنگی، اقتصادی، اجرایی و نیز رعایت مسائل امنیتی در چهارچوب ابلاغات مقام معظم رهبری گنجانده شده است، اضافه کرد: بخش اعظمی از مهندسی این شبکه انجام شده و چهارچوب ها و اصلاحات لازم بر آن تا یک ماه آینده نهایی خواهد شد. وی گفت: در برنامه پنجم توسعه اهداف کمی شبکه ملی اطلاعات تعیین شده اما در برنامه ای که هم اکنون در حال تدوین است با رعایت اعداد کمی نحوه استفاده از این شبکه تدوین می شود. جهانگرد با بیان اینکه تدوین برنامه شبکه ملی اطلاعات با همکاری کمیته های فنی و حوزه های سیاست گذاری در دستور کار است، خاطر نشان کرد: عزم وزارت ارتباطات این است که با همکاری مجموعه شرکت های بخش خصوصی و شرکت های تابعه این وزارتخانه خدمات فناوری اطلاعات با سرعت و کیفیت لازم در اختیار مردم قرار گیرد.


تدوین استراتژی باند پهن در کشور

رئیس سازمان فناوری اطلاعات همچنین از تدوین استراتژی باند پهن در کشور برای افزایش سرعت و کیفیت دسترسی خبر داد و گفت: بهبود سرعت و کیفیت اینترنت در دستور کار قرار دارد. وی با بیان اینکه هم اکنون نیز کاربران اینترنت در دریافت اینترنت پرسرعت محدودیتی ندارند و به تناسب نیازشان از شرکت های مختلف اینترنت با سرعت دریافت می کنند، خاطر نشان کرد: مشکلی که هم اکنون کاربران اینترنت با آن مواجهند مربوط به کیفیت اینترنت است که از میزان پهنای باندی که دریافت می کنند بسیار پایین تر است. جهانگرد گفت: در حال حاضر کشور با کمبود پهنای باند بسیار زیاد مواجه است و در این زمینه باید برنامه ای برای کیفیت سرویس و پهنای باند ورودی به کشور پیدا کنیم.


اجرای برنامه جهشی برای افزایش ظرفیت اینترنت

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه در آغاز کار دولت میزان ارتباط اینترنت بین الملل 70 گیگابیت بر ثانیه بود، گفت: هم اکنون و با روش افزایش ظرفیت و انتقال میزبانی پایگاههای اطلاع رسانی راندمان را تا حدود 30 گیگابیت افزایش داده ایم که انتظار داریم این روند تا پایان امسال به 120 گیگابیت برسد. وی از اجرای برنامه جهشی برای افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور خبر داد.


آزادسازی واردات پهنای باند به کشور

معاون وزیر ارتباطات از طرح آزادسازی واردات پهنای باند به کشور خبر داد و گفت: این طرح هم اکنون در دستور کار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته است. وی گفت: رگولاتوری از نظر قانونی در حال بررسی این موضوع است و ما موافق هستیم که بخش خصوصی زیر نظر شرکت ارتباطات زیرساخت، پهنای باند اینترنت در کشور را تامین و توزیع کند.


موتور جستجوی بومی تا سال آینده زیر بار می رود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مورد پروژه موتور جستجوی بومی نیز گفت: هم اکنون چند پروژه در حال کار است و چند پروژه نیز سفارش شده است که به لحاظ فنی تاکنون 3 نوع موتور جستجو در بازار خدمات ارائه می کنند در همین حال دو مورد موتور جستجوی بومی نیز مورد حمایت سازمان فناوری اطلاعات قرار گرفته و تحقیقات آن در حال انجام است که پیش بینی می کنیم تا سال آینده زیر بار برود و تقاضای کاربران را در این زمینه پاسخ دهد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.