• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

تصاویری از فضا که توسط سه تلفن اندرویدی گرفته شد

هفته گذشته پروژه PhoneSat ناسا رسما به کار خود پایان داد؛ پروژه‌ای که در آن از ماهواره‌های نانو مجهز به سه تلفن اندرویدی به نام‌های آلکساندر، گراهام و بل استفاده شده بود و در 27 آپریل و پس از سفر 2 هفته‌ای در اتمسفر از بین رفتند.هدف اصلی از این ماموریت این بود که آیا می‌توان از تلفن‌های مخصوص مصرف‌کننده عادی به عنوان کامپیوتر اصلی برای کنترل آویونیکس (فناوری استفاده از دستگاههای الکتریکی و خودکار در هوانوردی و نجوم) در مدار زمین استفاده نمود یا خیر.

در این آزمایش دو تلفن نکسوس وان و یک تلفن نکسوس S در ماهواره‌های کوچکی قرار گرفته و به فضا ارسال شدند. تلفن‌ها وظیفه پردازش، عکس برداری و ارسال اطلاعات به زمین را برعهده داشتند. وقتی این تلفن‌ها در مدار قرار گرفتند، ماهواره‌های صدها بسته حاوی اطلاعات را به ایستگاه‌های زمین مخابره نمودند. ناسا با همکاری اپراتورهای آماتور رادیویی، دریافت اطلاعات از تلفن‌های هوشمند را انجام داد. این سه تلفن عکس‌های مختلفی را از فضا تهیه و به زمین ارسال کردند؛ اما به دلیل سرعت بسیار پایین 1,200bps (بیت در ثانیه) برخی از تصاویر به خوبی ارسال نشدند و بخش‌های از بسته‌های اطلاعاتی به زمین نرسیدند.

تصاویری که در این صفحه مشاهده می‌کنید توسط همین سه تلفن هوشمند گرفته شده‌اند. این سه تلفن  توسط یک موشک به فضا پرتاب شدند و همانطور که ناسا انتظار داشت پس از دو هفته در اتمسفر زمین سوختند و به کلی از بین رفتند. ناسا در وب سایت رسمی PhoneSat.org اعلام نموده که به تلاش خود برای بکارگیری تکنولوژی‌های مخصوص مصرف کننده عادی به منظور سازگاری بیشتر با ماهواره‌ها ادامه می‌دهد و نسخه بعدی این پروژه را در همین سال استارت خواهد زد. 

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.