• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

تلفن‌های همراه به تلویزیون‌های صفحه بزرگ تبدیل می شوند

پژوهشگران فناوری جدیدی عرضه کرده اند که می تواند به ساخت تلفن های همراهی منجر شود که وقتی تای آن را باز می کنید به تبلت و یا تلویزیون های با صفحه نمایشگر بزرگ تبدیل شود. به گزارش خبرگزاری مهر، این ایده به لطف تور طلایی ابداعی توسط دانشمندان آمریکایی در نهایت می تواند به ساخت تلویزیون های صفحه بزرگی منجر شود که می توان آنها را تا زد و به راحتی با دست حمل کرد.

پژوهشگران دانشگاه هوستون و دانشگاه هاروارد می گویند نخستین فناوری صفحه نمایش را عرضه کرده اند که می تواند نوید بخش عرضه چنین گجت هایی باشد. آنها می گویند از این ماده کشسان می توان در ایمپلنت های پزشکی استفاده کرد. اگرچه سازندگان تلفن همراه نمونه هایی از صفحه نمایشگرهای قابل انحنا را عرضه کرده اند اما هیچ یک تا کنون آن قدر انعطاف پذیر نبوده که به سادگی تا شوند.

پژوهشگران آمریکایی یک رسانای الکتریکی جدید کاملا شفاف و کشسان ساخته اند که ظرفیت را برای ساخت تلفن هوشمندی که کاملا قابل تا شدن باشد و یا یک تلویزیون صفحه مسطح که بتوان آن را تا کرد و به سادگی زیر بغل گذاشت، فراهم آورده است. این الکترودهای نانوتوری طلایی که توسط پژوهشگان هوستون و دانشگاه هاروارد ساخته شده اند یک رسانایی الکتریکی خوب و همچنین شفاف و انعطاف پذیر است.

به گفته محققان این ماده جدید در عرصه وسایل الکترونیکی قابل تا شدن بسیار مفید است. نانو توری، شبکه ای از نانوسیم های طلایی است که کاملا به هم متصل هستند و رسانایی الکتریکی، شفافیت و خاصیت کشسانی بسیار بالایی دارند. بر خلاف نقره یا مس، نانوتوری های طلایی به راحتی اکسیده نمی شوند ؛ اکسیده شدن فلز کاهش سریع رسانایی الکتریکی را در نانوسیم های نقره و مس در پی دارد.

شرکت کره ای سامسونگ اکتبر گذشته از تلفن همراه جدید خود رونمایی کرد که صفحه نمایشگر آن قابل انحنا بود و شرکت ال جی نیز تلفن همراه قابل انحنای خود را به بازارهای آسیایی عرضه کرده است. اما هیچ یک از این 2 محصول قابل تا زدن و یا کشسان نیستند بلکه فقط اندکی قابلیت انحنا دارند تا کاربر آن را به راحتی کنار صورت خود قرار دهد. نتایج این تحقیقات در نشریه ارتباطات نیچر منتشر شده است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.