• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

تلفن همراه اوریگامی تغییر شکل دهنده!

رایورز – محققان دانشگاه کوئینز اخیرا از یک تلفن همراه به نازکی کاغذ با قابلیت تغییر شکل رونمایی کرده‌اند که در زمان دریافت تماس حلقه می‌شود. این فناوری حاوی سیم‌های حافظه هوشمند در یک نمایشگر نازک پلاستیکی است.

هنگامی که یک جریان به این سیمها اعمال می‌شود، منقبض شده و باعث خم شدن نمایشگر می‌شوند. این گوشی تلفن موسوم به «morephone» با استفاده از یک نمایشگر پلاستیکی ساخت شرکت انگلیسی Plastic Logic ساخته شده است.

در زیر این نمایشگر تعدای سیم آلیاژ حافظه حالت قرار داشته که در زمان اطلاع‌رسانی گوشی به کاربر، منقبض می‌شوند. این امر به تلفن اجازه داده تا کل بدنه خود یا تا سه گوشه را خم کند.می‌توان از هر گوشه برای انتقال یک پیام خاص استفاده کرد.

برای مثال کاربران می‌توانند گوشه راست بالای گوشی را برای خم شدن در زمان دریافت پیامک و گوشه راست پایین را در زمان دریافت ایمیل برنامه‌ریزی کنند. همچنین این گوشه‌ها می‌توانند بطور مستمر برای انتقال پیامهای با فوریت بیشتر خم و راست شوند.

به گفته دکتر روئل ورتگال، رئیس آزمایشگاه رسانه انسانی دانشگاه کوئینز که این سیستم را ساخته، این امر یک گام دیگر در مسیر شیوه‌های تعامل کاملا جدید است که توسط تلفنهای هوشمند مبتنی بر فناوریهای نمایشگر منعطف نازک ارائه می‌شود.

ورتگال بر این تصور است که تلفن‌های همراه منعطف تاشدنی به آینده تعلق داشته و مدعی است که morephone بین پنج تا 10 سال آینده در دست مصرف‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.