• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

تمایل اندک نیروهای کار تخصصی به کسب مشاغل امنیت سایبری

به رغم جریان لایتناهی حملات سایبری، تحقیقی جدید حاکی از روندی شگفت­ انگیز در مسیر شغلی نیروهای بالقوۀ امنیت سایبری است. بازار کار حرفۀ امنیت سایبری که به هیچ وجه دوره ­ای و فصلی نیست و مدام رو به رشد است، به متخصصانی نیاز دارد که نیازهای امنیت آی­تی نوین را بشناسند. اما تحقیق جدیدی که با حمایت ریتیون (Raytheon) توسط زاگبی آنالیتیکس (Zogby Analytics)  انجام شده در کمال تعجب حاکی از تمایل اندک بزرگسالانِ جوان به کسب مشاغل امنیتی سایبری است.

بر اساس نظرسنجی ­ای که در ماه سپتامبر بر روی 1000 نفر بزرگسال امریکایی 18 تا 26 ساله صورت گرفت، معلوم شد که تنها 24 درصد از افرادی که از آنان نظرسنجی شد به یافتنِ شغلی در حوزۀ امنیت سایبری تمایل دارند. در مقابل، 40 درصد از پاسخگویان به مشاغلی در حوزۀ صنعت سرگرمی، و 32 درصد به طراحی و تولید اپلیکیشن­ ها علاقه­مند بودند.

بر اساس یافته­ های این تحقیق، در میان کسانی که به حوزۀ امنیت سایبری تمایل داشتند فاصلۀ جنسیتی زیادی وجود داشت. مردانِ جوان بیش­تر از زنانِ جوان به مشاغل امنیت سایبری گرایش داشتند.

جردن وینس، مسئول بخش مهندسی سایبری ریتیون می­ گوید: “در مقام پدر دختری جوان، از فاصلۀ جنسیتی در تمایل به مشاغل امنیت سایبری بسیار تعجب کردم و تا حدی نیز مأیوس شدم.”

فقدان آگاهی یکی از دلایل احتمالی بی ­علاقگی به مشاغل امنیت سایبری است: 82 درصد از پاسخگویان خاطر نشان کردند که مشاور راهنمای دبیرستان­شان در مورد امکان اشتغال در مشاغل امنیت سایبری هیچ اطلاعاتی به آن­ها نداده است.

به گفتۀ وینس، با توجه به نیاز شدید به عاملان امنیت سایبری، فقدان تلاش مدارس در ایجاد تمایل در دانش­آموزان به مشاغل مذکور باعث تعجب است.

همچنین در نظرسنجی مذکور در مورد مشوق­ های تعیین­ کنندۀ انتخاب مشاغل در میان جوانان نیز پرسش ­هایی مطرح شد. 69 درصد از پاسخگویان به نیاز به کاری جالب توجه اشاره کردند و این در حالی است که 65 درصد دستمزدهای رقابتی برایشان مهم بود.

تأثیر کمبود جوانان علاقه­مند به امنیت سایبری ممکن است در نهایت به افزایش حملات سایبری منجر شود. ISC2، کنسرسیوم بین­المللی مجوز امنیت سیستم­های اطلاعات، در اوایل سال جاری در گزارشی اعلام کرد که متخصص­های فعال در عرصۀ امنیت سایبری، به دلیل کمبود نیروی انسانی با بار کاری شدیدی مواجه­ اند. این کمبود نیز بر نفوذ در داده­ ها تأثیر مستقیم دارد. جالب این است که به رغم تمایل اندک به کسب مشاغل امنیت سایبری، پاسخگویان به نظرسنجی مذکور به اهمیتِ آگاهی از موضوع امنیت سایبری اذعان داشتند.

بر اساس این تحقیق، 86 درصد از پاسخگویان به این نکته اشاره کردند که برنامه ­های آموزش رسمی برای ایجاد آگاهی از امنیت سایبری بسیار حائز اهمیت ­اند و نیروی کار مرتبط با این موضوع باید افزایش یابد.

بنا به گفتۀ وینس، در کل، همه از تهدیدات ممکن آگاه ­اند اما هنوز رفتارهای خود را با این احتمال منطبق نکرده ­اند.

او می­ گوید: “باید توصیه­ های امنیتی را در قالب گام ­هایی عملی ساده کنیم تا همه قادر به پیروی از آن­ها باشند. اما از آن مهم­تر، باید شک­ گرایی را در این زمینه افزایش دهیم. اغلب اقدامات ضعیفِ صورت گرفته در این زمینه در آزمون­ پایۀ عقل سلیم نیز امتیاز نمی ­آورند.”

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.