• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

توربین‌های بادی میکروسکوپی برای تامین انرژی گوشی هوشمند

رایورز– هر میکرو- توربین‌ بادی تنها 1.8 میلیمتر پهنا دارد و اندازه 10 عدد از این توربین‌های بادی در کنار هم با اندازه یک دانه برنج برابری می‌کند. گروهی از محققان در تگزاس آمریکا موفق به ساخت توربین‌های بادی ذره‌بینی و کوچکی شدند که قرار است در آینده انرژی مورد نیاز گوشی‌های هوشمند به کمک آن‌ها تامین شود.

به گزارش رایورز، این میکروتوربین‌ها به قدری کوچک هستند که اگر روی یک سکه قرار بگیرند به سختی می‌توان آنها را پیدا کرد و به همین خاطر، اگر صدها توربین بادی ذره‌بینی کنار همدیگر قرار بگیرند و به یکدیگر متصل شوند، بدون آنکه کاربر متوجه شود انرژی مورد نیاز گوشی هوشمند او از جریان باد داخل منزل تامین می‌شود.

“جانگ- چی چائو”(Jung-chih Chiao) یکی از پروفسورهای علوم مهندسی الکترونیک در دانشگاه آرلینگتون تگزاس گفت: «تصور کنید که انرژی ذخیره شده در باتری گوشی هوشمند شما تمام شده است. در این شرایط روی بدنه گوشی شما بیش از ۱۰۰۰ توربین بادی ذره‌بینی کار گذاشته شده است که اگر در مقابل باد قرار گیرند ظرف چند دقیقه انرژی مورد نیاز شما را تامین می‌کنند.»

او در ادامه توضیح داد: «اگر این توربین‌های بادی تنها چند دقیقه در مقابل جریان باد قرار گیرند می‌توانند انرژی لازم برای ارسال یک پیامک را تامین کنند.»

هر یک از این میکرو- توربین‌های بادی تنها ۱.۸ میلیمتر پهنا دارد و اندازه ۱۰ عدد از این توربین‌های بادی در کنار هم با اندازه یک دانه برنج برابری می‌کند.

چائو که مدل مفهومی این میکرو- توربین‌های بادی را طراحی کرده است، در این زمینه با “اسمیتا رائو”(Smitha Rao) همکاری‌های گسترده‌ای انجام داد و اعلام کرد که این توربین‌های بادی کوچک از فلز نیکل ساخته می‌شوند تا هم انعطاف‌پذیر باشند و هم طول عمر آنها افزایش یابد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.