• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

جریمه مایکروسافت توسط اتحادیه اروپا

جنجال حقوقی که مدتی بود میان مایکروسافت و اتحادیه اروپا بوجود آمده بود، بالاخره کار دست کمپانی آمریکایی داد. اتحادیه اروپا مایکروسافت را به خاطر عدم ارائه حق انتخاب مرورگر پیش‌فرض در هنگام نصب ویندوز به پرداخت 561 میلیون یورو محکوم کرده است.

امروز اتحادیه اروپا تصمیم گرفت کمپانی مایکروسافت را به خاطر نقض توافقنامه‌ای که در سال 2009 به امضا رسیده بود، 561 میلیون یورو (حدودا 732 دلار) جریمه نقدی کند. در آن زمان مایکروسافت قبول نموده بود که به جای آن که مرورگر اینترنت اکسپلورر را به طور پیش‌فرض در سیستم عامل خود نصب کند، از آن پس در هنگام نصب ویندوز چند گزینه را در اختیار کاربر قرار دهد، تا آنها بتوانند از طریق این باکس یکی از 12 مرورگر محبوب را برای نصب به همراه سیستم عامل انتخاب نمایند. اما مایکروسافت به بهانه مشکل فنی این گزینه را در سرویس پک 1 ویندوز 7 حذف نمود. اتحادیه اروپا در ماه جولای تحقیق و تفحص در این باره را رسما آغاز نمود و در اکتبر گذشته محکوم به زیر پا گذاشتن قوانین گردید.

ماه گذشته خبرگزاری رویترز گزارش داد که اتحادیه اروپا احتمالا تا پایان ماه مارس مایکروسافت را به خاطر این موضوع جریمه خواهد کرد. حالا این حکم صادر شده و مایکروسافت باید برای تخلف خود غرامت سنگینی را بپردازد. طی حکمی که صادر شده، کمیسیون ویژه رسیدگی به این موضوع اشاره نموده که این اولین باری است که یک کمپانی به خاطر نقض توافقنامه‌ای که خود به امضا رسانیده، جریمه می‌شود. به گفته کمیته رسیدگی به پرونده مایکروسافت، مبلغ این جریمه بر اساس میزان اثرگذاری این تخلف بوده است. آنها اعلام کرده‌اند که 15 میلیون کاربر ویندوز در اروپا در هنگام نصب این سیستم عامل، باکس انتخاب مرورگر را مشاهده ننموده‌اند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.