• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

جمع آوری گارانتی های نامعتبر از بازار کامپیوتر/ تصویب آیین نامه جدید برای خدمات پس از فروش

رئیس اتحادیه صنف رایانه از تصویب آیین نامه خدمات پس از فروش و ضمانت نامه کالا و ارسال آن به سازمان حمایت از مصرف کننده خبر داد که براساس آن بزودی طرح جمع آوری گارانتی های نامعتبر از سطح بازار کامپیوتر اجرایی می شود. سید مهدی میرمهدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ارتباط با خدمات پس از فروش و ضمانت نامه کالا، اتحادیه صنف رایانه، آیین نامه ای را مصوب و هفته گذشته به سازمان حمایت از مصرف کننده ارسال کرده که در صورت موافقت این سازمان، مسئولیت جمع آوری گارانتی های نامعتبر از سطح بازار کامپیوتر به این اتحادیه سپرده شود.

وی پیش بینی کرد که تا پایان سال جاری تمامی گارانتی هایی که با قیمت های 10، 5 و 3 هزار تومان برای یک کالای سرمایه ای فروخته می شود و هیچ پشتوانه ای ندارد جمع آوری شود. براین اساس اتحادیه صنف رایانه از شرکتهای وارد کننده گوشی و نمایندگی های برندهای مختلف برای ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش، ضمانت نامه مالی خواهد گرفت تا شرکت مدنظر به تعهداتش نسبت به مصرف کننده پایبند باشد.

رئیس اتحادیه صنف رایانه بر احقاق حقوق مصرف کننده تاکید کرد و گفت: اسامی گارانتی های معتبر کالاهای دیجیتال بزودی در پرتال اتحادیه صنف رایانه قرار داده می شود تا خریداران، کالاها را با گارانتی های معتبر خریداری کنند و چنانچه با مشکلی مواجه شدند می توانند کل خسارتشان را از اتحادیه دریافت کنند. وی با بیان اینکه خریداران تبلت، لپ تاپ و pc در صورت هرگونه شکایت از خدمات پس از فروش کالای خود می توانند به اتحادیه صنف رایانه مراجعه کنند، تصریح کرد: تمامی کالاهای سطح بازار رایانه باید دارای گارانتی و برگه ضمانت باشند و چنانچه فروشنده ای به نداشتن گارانتی اظهار کند مرتکب تخلف شده است.

در این راستا از خریداران می خواهیم در صورت مشاهده این موارد به اتحادیه مراجعه کنند. میرمهدی با تاکید براینکه قید نداشتن گارانتی در فاکتور خرید محصول، جریمه ای 4 برابر مبلغ کالا به دنبال دارد ادامه داد: چنانچه فروشنده در فاکتور قید کند که این کالا گارانتی ندارد در صورت شکایت خریدار، این فاکتور مستقیما برای تعزیرات ارسال می شود و فروشنده مجبور خواهد شد 4 برابر مبلغ کالا را به دولت برگرداند و پول خریدار را نیز بازگرداند.

وی همچنین از شناسایی گارانتی های بی نام و نشان در بازار رایانه خبر داد و گفت: این شرکتها شناسایی و به آنها اخطار داده شده است. رئیس اتحادیه رایانه با تاکید براینکه گارانتی غیر رسمی و رسمی باید برای ثبت نام و عضویت به این اتحادیه مراجعه کنند و تعهدنامه فعالیت امضا کنند گفت: با اجرای این آیین نامه بزودی گارانتی های نامعتبرها از رده تعمیرات و کارت گارانتی خارج می شوند. تنها گارانتی های رسمی مورد تایید ما هستند و مابقی شرکتها می توانند با این شرکتها قرارداد بنندند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.