ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

خروج سونی از بازار جهانی رایانه

رایورز-VAIO ماه آینده از شرکت سونی جدا می‌شود. شرکت سونی در ماه فوریه از سال جاری میلادی اعلام کرده بود که قصد دارد مرکز VAIO خود به عنوان بازوی تولیدکننده رایانه شخصی را به مرکز Japan Industrial Partners برساند. با گذشت ۳ ماه از این اتفاق هم اکنون گفته شده است که فرآیند واگذاری مرکز تولید رایانه‌های شخصی سونی به یک شرکت ژاپنی در تاریخ اول ژوئیه به اتمام می‌رسد تا از این زمان به بعد کاربران جهانی با سری رایانه‌های VAIO سونی برای همیشه خداحافظی کنند.

به گزارش رایورز، با این اتفاق قرار است که هر زمان که سونی به صورت رسمی فعالیت خود را در بازار جهانی رایانه‌های شخصی به اتمام رساند، شرکتی مستقل با نام VAIO Corporation معرفی شود. این شرکت ژاپنی الکترونیکی طی ماه‌های گذشته تمرکز فراوانی بر تولید محصولات موبایلی داشته است و این روزها می‌کوشد سهم بیشتری از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی را در اختیار بگیرد.

البته باید توجه داشت که سونی همچنان زیرمجموعه‌های تولید گیرنده‌های تلویزیونی، کنسول بازی، سیستم صوتی خانگی و دوربین دیجیتالی را حفظ کرده است. اما عمر تولید سری رایانه‌های شخصی VAIO در این شرکت به سر رسید.

 

 

لازم به ذکر است که سونی در بخش تولید رایانه‌های شخصی خود طی چند سال گذشته مشکلات فراوانی را پیش‌روی خود دید و این بخش همواره با ضررهای مالی قابل ملاحظه همراه بود. با توجه به اینکه مدل‌های اخیر لپ‌تاپ‌های جدید تولید شده در شرکت سونی ظاهر معمولی داشتند، این شرکت بخش عمده محبوبیت خود در بازار جهانی را از دست داد و به همین خاطر سرانجام تصمیم گرفت مرکز VAIO را واگذار کند.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.