• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

در مصر زندان، مجازات استفاده از این علامت در فیس‌بوک!

رایورز– دولت مصر می‌گوید هر کس از نماد چهار انگشت استفاده کند، در واقع عضوی از اخوان المسلمین است. دولت جدید مصر به تازگی قانونی تصویب کرده است که به موجب آن اگر کاربری در صفحه فیس‌بوک خود از نماد چهار انگشت استفاده کند، با مجازات زندان روبرو خواهد شد. به گزارش رایورز به نقل از سایت خبری akhbar-tech.com، در این قانون که اولین مورد از نوع خود در تاریخ مصر به شمار می‌رود، تا پنج سال حبس برای کاربر خاطی در نظر گرفته شده است.

نماد چهار انگشت پس از آن رواج یافت که رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه، چهار انگشت خود را به نشانه حمایت از تحصن طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر در میدان رابعه العدویه بالا برد. هر چند استفاده از این نماد، مساله تازه‌ای نیست و طبق برخی گزارش‌ها این چهار انگشت یکی از سمبل‌های ماسونی قدیمی است ولی به گزارش العالم دیری نپایید که به سرعت و در اغلب اعتراض‌های طرفداران اخوان المسلمین در داخل و خارج مصر از آن استفاده شد.

طرفداران مرسی همچنین نماد چهار انگشت دست راست را نشانه «پایداری» می‌دانند چرا که معترضان حدود 48 روز در میدان رابعه العدویه در قاهره تحصن کردند. قانون منع استفاده از این نماد، پس از آن تصویب شد که دولت مصر رسماً اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی و غیرقانونی اعلام کرد. دولت جدید مصر که ریاست موقت آن را عدلی منصور بر عهده دارد معتقد است که قرار دادن این نماد یعنی همبستگی یا پیوستن به یک گروه تروریستی غیرمجاز در مصر، و هر کس چنین کند، عضوی از این گروه می‌شود و لذا باید قانون در مورد وی اعمال شود! گفتنی است در سه سال گذشته و پس از انقلاب سال 2011 مردم مصر علیه دیکتاتوری مبارک موسوم به انقلاب 25 ژانویه، فیس‌بوک بین مصری‌ها بسیار محبوبیت یافته است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.