• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

دفاتر کاری که غول‌های «های‌تک» به رخ هم کشیدند

فیس‌بوک، اپل، گوگل و آمازون بهترین پروژه‌های دفاتر جدیدشان را به جای گجت‌های ها‌ی‌تک، به رخ یکدیگر می‌کشند.این چهار کمپانی رویکردهای کاملا متفاوتی را در پیش گرفته‌اند، از طرح فیس‌بوک برای بزرگ‌ترین دفتر کار باز جهان گرفته تا «گنبدهای زیستی» (Biodomes) آمازون با زیست‌بوم منحصربه‌فردشان.کارشناسان بر این باورند که این ساختمان‌ها آخرین دور رقابت غول‌های های‌تک هستند.

ساختمان جدید فیس‌بوک بزرگ‌ترین فضای دفتر باز جهان لقب گرفته که توسط یک تونل زیرزمینی به دفاتر اصلی این کمپانی متصل می‌شود و ساخت آن در سال 2013 شروع می‌شود. گوگل نیز در حال ارائه برنامه‌هایی برای بازطراحی Googleplex خود با مساحت 1.1 میلیون فوت مربع است. طرح جدید که Bay View نام دارد، در واقع، شامل 9 ساختمان مستطیلی خواهد بود، که به طور افقی خمیده شده‌اند و پشت‌بامشان با حیاط احاطه شده و توسط پل‌هایی به هم متصل می‌شوند.

 آمازون نیز در نظر دارد سه گنبد شیشه‌ای به مساحت 65 هزار فوت مربع را در سیاتل، به عنوان بخشی از دفاتر مرکزی جدیدش، بسازد. این گنبدها مملو از گیاه خواهند بود و “biospheres” لقب گرفته‌اند. شرکت معماری NBBJ این ساختمان‌ها را به همراه زیست‌بومشان طراحی کرده است. گنبدها و فضای دفاتر در پنج طبقه و مغازه‌ها و آشپزخانه در طبقه همکف خواهند بود. طرح‌های دفاتر مرکزی “کشتی فضایی” اپل هم نخست در سال 2011 ارائه شدند. این ساختمان‌ها در سال 2016 در کالیفرنیا به اتمام می‌رسند.

 ساختمان جدید به دلیل دیوارهای جلویی و حیاط مرکزی با منحنی 360 درجه، “کشتی فضایی”خوانده می‌شود و دارای یک سالن اجتماعات با یک هزار صندلی، یک ورزشگاه و همچنین فضای تحقیقانی 300 هزار فوت مربعی خواهد بود.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.