• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

رانندگی تنها با کمک صورت

رایورز– علوم کامیپوتری به حدی از پیشرفت رسیده است که سیستم رانندگی تنها با کمک صورت را فراهم ساخته است. در مسابقات رانندگی در ایالات متحده یک راننده معلول که تنها قابلیت تکان دادن سر خود را داشت توانست با کمک رابط کاربری ویژه کامپیوتری نصب شده بر روی خودرو، یک دور کامل در پیست با سرعت به حرکت بپردازد.

به گزارش رایورز، این راننده که سام اشمیت نام داشت در این آزمایش به چند حسگر ویژه دسترسی داشت که هریک از آنها بر اساس رفتار صورت او عمل می‌کردند، برای نمونه با حرکت دادن سر به چپ یا راست، فرمان خودرو عمل می‌کرد و با گاز گرفتن یک سنسور ویژه، خودرو ترمز می‌گرفت. سام اشمیت یک راننده حرفه‌ای در این مسابقات بوده است که در یکی از مسابقات ۱۵ سال پیش، دچار تصدادف شدید و قطع نخاع شده است و تنها می‌تواند از گردن به بالای خود را حرکت بدهد.

 

 

این راننده در این آزمایش توانست یک دور کامل در پیست را با خودرو شورلت کوروت مدل سال ۲۰۱۴ خود و با سرعت بالا طی کند. این آزمایش در راستای ساخت ابزارهایی برای رانندگی معلولین صورت گرفته است و دانشمندان با استفاده از سنسورهای پیشرفته کامپیوتری موفق شده‌اند تا این امکانات را به خدوری یادشده اضافه نمایند. البته تا مرحله تجاری شدن این سیستم و استفاده عمومی از آن، زمان زیادی باقی مانده است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.