• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

رایانه‌ای که حرف‌های ناگفته ما را می‌داند!

اگر با افتخار یا سرافکندگی و ترشرویی به جلو بروید ما تمام احساسات شما را از طریق زبان بدنتان اعلام خواهیم کرد. رایانه‌ها، امروز ناگفته‌های شما را هم می‌شنوند!

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، نتونیو کاموری و همکارانش از دانشگاه جنوا در ایتالیا سیستمی ساخته‌اند که با استفاده از سنسور، دوربین و دریافت حرکت در مایکروسافت کینکت احساس افراد را با حرکت آنان مشخص می‌کند.

رایانه‌ای که احساسات افراد را مشخص کند پیش از این ساخته شده، اما این رایانه با بررسی صدا و صورت افراد قادر به تشخیص است؛ پیش از این امکان دریافت احساس افراد از طریق آنالیز نحوه راه رفتن در اتاق و حالت ایستادن مانند نشستن پشت میز بدون نگاه کردن به دوربین و یا صحبت وجود نداشت.

این سیستم با استفاده از بدن شخص که شامل اطلاعات حالت سر، بدن، انگشتان، شانه‌ها و حرکت آن‌ها است، شخصیت وی را مشخص می‌کند؛ این نرم‌افزار از طریق روانشناسی که دلالت بر احساس خاصی دارد وضعیت بدن و حرکات زیاد را تشخیص می‌دهد؛ به طور مثال اگر سر فرد خم و شانه‌هایش افتاده باشد، نشان ترس یا غم است.

 

وی با استفاده از این سیستم بازی‌هایی ساخته است که کودکان مبتلا به اوتیسم را شناسایی و احساسات آنان را از طریق حرکات بدن بیان می‌کند. درک احساس افراد مبتلا به اوتیسم بسیار دشوار است و شناخت وحشت در این افراد از شادی دشوارتر است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.