• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

رشد ۳۷۱ درصدی حملات DDoS در ۳۰ روز

رایورز – در ۳۰ روز نخست از سال جاری میلادی میزان حملات DDoS نسبت به مدت مشابه از سال قبل ۳۷۱ درصد افزایش یافت. طی چند ماه گذشته تعداد حملات DDoS در سراسر جهان افزایش قابل ملاحظه یافته است و بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز امنیتی Prolexic Technologies، وسعت این حملات همچنان بیشتر می‌شود.

به گزارش رایورز، ابزارهای DDoS استفاده از تمام پهنای باند را به‌راحتی فراهم می‌کنند و این امر مهم‌ترین دلیلی محسوب می‌شود که طی چند ماه گذشته تعداد این قبیل حملات افزایش یافته است. “محمود سامی” مدیر مرکز Arbor Networks در خاورمیانه، پاکستان و افغانستان توضیح داد: «در سال ۲۰۱۴ میلادی شاهد آن هستیم که حملات به خطوط پهن‌باند با سرعت ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه به امری معمول تبدیل شده است.»

او در ادامه گفت: «در اواخر دسامبر ۲۰۱۳ گروهی از حملات بازتابی/تقویتی DDoS به وقوع پیوست که تمامی آنها برای از کار انداختن سرویس‌های ارایه دهنده بازی‌های رایانه‌ای اتفاق افتاد و تبعات فراوانی هم به همراه داشت.» به گفته سامی، بیشتر حملات انجام شده در خاورمیانه با اهداف سیاسی انجام شده است و همچنان شاهد آن هستیم که این قبیل حملات با قوت انجام می‌شوند.

 

 

او در این خصوص گفت: «این اتفاق بسیار معمول است که همین امروز ببینیم یکی از سایت‌های دولتی در منطقه خاورمیانه با حمله DDoS مواجه شود و از کار بیفتد و در نهایت هکرها روی آن یک پیام سیاسی بنویسند.» بررسی‌ها نشان داده است که در جریان وقوع حملات DDoS، شرکت‌های تجاری بر حسب نوع فعالیت خود می‌تواند ظرف یک ساعت بین ۱۰ هزار تا ۵۰ هزار دلار خود را از دست بدهند.

مرکز Arbor Networks در جدیدترین گزارش خود توضیح داد که در ۳۰ روز نخست از سال جاری میلادی میزان حملات DDoS نسبت به مدت مشابه از سال قبل ۳۷۱ درصد افزایش یافته است و اگر این فرآیند کنترل نشود، در ماه‌های پیش‌رو شاهد افزایش تعداد این حملات خواهیم بود.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.