• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

رییس صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرد : قیمت اجناس فناوری اطلاعات رو به کاهش

درصورت افت بیشتر قیمت دلار ، قیمت فناوری‌ها نیز کاهش بیشتری خواهد یافت.به گفته رییس صنف فناوران رایانه تهران در حال حاضر قیمت اجناس الکترونیکی رو به کاهش است. مهدی میرمهدی – رییس صنف فناوران رایانه تهران – با اشاره به قیمت اجناس حوزه فناوری اطلاعات اظهار کرد: در ابتدا قیمت دلار رو به کاهش بود و همه از این قضیه رضایت داشتند، اما بعد از صحبت‌های رییس بانک مرکزی مبنی بر تعیین کف برای قیمت دلار، قیمت‌ها دوباره افزایش پیدا کرد و بازار فروش راکد شد.

وی در ادامه‌ با اشاره به صحبت‌های رییس بانک مرکزی و اینکه این سخنان بر بازار تاثیر گذاشت، ادامه داد: چه‌طور زمانی که قیمت دلار رو به افزایش است، کسی برای آن سقف تعیین نمی‌کند، اما هنگامی که روندی رو به کاهش را سپری می‌کند، باید برای آن کف قیمت تعیین کرد؟
او افزود: این افزایش قیمت پس از صحبت‌های رییس جمهوری در سازمان ملل دوباره روندی رو به کاهش را تجربه کرد. در حال حاضر کالاهای ما ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است. با این وضعیت بازار دوباره پویا شد.رییس صنف فناوران رایانه تهران در رابطه سفر رییس جمهوری به نیویورک و تاثیر آن برروی قیمت کالاهای IT، کاهش قیمت دلار و به تبع آن اجناس IT را از این امر تاثیرپذیر دانست.
میرمهدی در ادامه افزود: نزدیک به دو ماه است که کالاهای IT از تحریم‌ها خارج شده‌اند پیش از آن نیز وارد‌کنندگان سعی می‌کردند تمامی این اجناس را به کشور وارد کنند و از این جنبه مردم در تنوع و دریافت کالاهای الکترونیکی با مشکلی روبه‌رو نبودند. در زمان تحریم‌ها تاجر‌ها محدودیت‌ها را دور می‌زدند و با استفاده از این روش کالاها را به کشور وارد می‌کردند. در حقیقت بزرگ‌ترین مشکل ما در این زمینه انتقال وجه بود.
وی در پایان به مساله‌ی مالیات‌ها اشاره کرد و گفت: ما با پرداخت مالیات مشکلی نداریم اما مالیات دریافتی باید برحسب مالیات بر درآمد باشد، به این معنی که از سود اجناس فروخته شده مالیات محاسبه شود. به نظر می‌رسد وزارت اقتصاد و امور دارایی باید از کارشناسانی استفاده کند که دراین زمینه مشاوره‌های درست و صحیح را به افراد مربوطه بدهند. مطمئنا در صورت لحاظ مالیات بر درآمد قیمت‌ها در بازار به صورت محسوسی کاهش پیدا خواهد کرد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.