• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

زیان هنگفت شرکت‌های آمریکایی پس از افشاگری‌های اسنودن

رایورز – این شرکت‌ها بخشی از بازارهای صادراتی مهم خود در آسیا را از دست داده‌اند. رسوایی جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از اطلاعات کاربران کشورهای مختلف جهان، میلیاردها دلار خسارت برای شرکت‌های فناوری آمریکایی به همراه داشته است. این شرکت‌ها بخشی از بازارهای صادراتی مهم خود در آسیا را از دست داده‌اند، زیرا کشورهای آسیایی از قرار دادن اطلاعات حساس و محرمانه خود در اختیار این کمپانی‌ها ابا دارند. چین در راس این کشورها قرار دارد.

پیش‌بینی اتحادیه امنیت ابری (Cloud Security Alliance) موسوم به CSA حاکی از آن است که برنامه جاسوسی پریزم (Prism) باعث می‌شود در سه سال آینده سفارش‌های ارائه شده به شرکت‌های رایانه‌ای کاهش یابد و این امر بین 35 تا 45 میلیارد دلار خسارت برای این کمپانی‌ها به همراه خواهد داشت.

به گزارش رایورز به نقل از پایگاه اسنودن نیوز، تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که از زمان افشاگری‌های ادوارد اسنودن، پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی ایالات متحده، فروش آی‌بی‌ام و سیسکو – دو غول فناوری اطلاعات در آمریکا – 1.7 میلیارد دلار کاهش یافته است. از آی‌بی‌ام به عنوان یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان تجهیزات فناوری اطلاعات در جهان یاد می‌شود. در آمد این شرکت در منطقه آسیا اقیانوسیه، از اواسط اوت تا اواسط اکتبر سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2012، 15 درصد کاهش نشان می‌دهد.

در این سه ماهه درآمد سیسکو نیز 8.7 درصد کاهش داشته است. سیسکو در ماه نوامبر گفته بود به علت کاهش تقاضا در بازارهای نوظهور ممکن است افت فروش 10 درصدی را تجربه کند. البته بدبیاری شرکت‌های آمریکایی فقط به آسیا محدود نمی‌شود. به عنوان مثال سرویس‌دهنده‌های اروپایی می‌کوشند راه‌هایی جایگزین برای رها شدن از جاسوسی‌های گسترده آمریکا بیابند.

در همین راستا آلمان با در پیش گرفتن طرحی با هدف حمایت از حریم خصوصی شهروندانش، در اندیشه تغییر دادن مسیر ترافیک اینترنت خود است. گفته می‌شود کانادا، آلمان، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی قصد دارند با تصویب قوانینی، شرکت‌ها را به حفظ حریم خصوصی و داده‌های کاربران مجبور سازند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.