• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

زیرساخت پیش بینی کرد؛ وضعیت نرمال اینترنت در ایام نوروز/ آماده باش تیم های نگهداری شبکه های ارتباطی

مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: با تمهیدات درنظر گرفته پیش بینی می شود که زیرساخت شبکه های ارتباطی در روزهای ابتدایی سال جدید و با وجود افزایش حجم ترافیک شبکه ها در وضعیت نرمال قرار داشته باشد. مهدی خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هم اکنون شبکه ارتباطات زیرساخت در وضعیت نرمال قرار دارد اظهار داشت: شبکه اینترنت در وضعیت پایدار و نرمالی قرار دارد و امیدواریم در ایام نوروز مشکلی از بابت دسترسی کاربران به این شبکه نداشته باشیم.

 

آماده باش تیم های نگهداری شبکه های ارتباطی

وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت شبکه ارتباطات زیرساخت به طور قطع در برقراری ارتباطات مطلوب و جابجایی مکالمات تاثیر مثبتی خواهد داشت ادامه داد: در 6 ماهه دوم امسال ظرفیت پهنای باند اینترنت از 72 گیگابیت به 120 گیگابیت بر ثانیه رسیده که این افزایش ظرفیت در برقراری ارتباطات دیتا و صوت مشترکان تاثیرگذار است. خدایی از راه اندازی تیم های نگهداری شبکه در راستای امنیت و پایداری شبکه ارتباطات زیرساخت به صورت شبانه روزی خبر داد و گفت: تیم های نگهداری شبکه در آماده باش به سر می برند و به طور مداوم زیرساختهای ارتباطی کشور را کنترل می کنند که در صورت وفوع مشکلات احتمالی، آماده رفع خرابی و پاسخگویی خواهند بود.

 

افزایش بار ترافیکی GPRS و برنامه های مخابرات

به گزارش مهر، با وجود مسافرتهای نوروزی پیش بینی می شود که شبکه اینترنت در ایام نوروز، روزهای پرترافیکی را تجربه نکند و به همین دلیل مسئولان معتقدند که ممکن است در ایام تعطیلات عید نوروز سرعت استفاده از اینترنت برای کاربران تا حدی نیز افزایش یابد چرا که بخشی از ترافیک شبکه اینترنت نیز مربوط به استفاده سازمان ها و شرکت ها و موسسات تجاری است که در این ایام به نوعی تعطیل هستند و بخشی از کاربران دائمی اینترنت نیز در این ایام به مسافرت می روند و همین مسئله باعث می شود استفاده از اینترنت در این ایام تا حدی کاهش یابد و تعداد کاربران کم می شود. در این میان ممکن است استفاده از سرویس اینترنت موبایل (GPRS) افزایش یابد که در این زمینه علی سپهری راد- معاون شرکت مخابرات ایران از تمهیدات مدنظر برای این شبکه خبر داد و به خبرنگار مهر گفت: با اختصاص پهنای باند اینترنت درخواستی از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت به مخابرات، مشکلی بابت افزایش تقاضا در بخش دیتای شبکه نداریم و امیدواریم در ایام نوروز نیز مشکلی در این راستا به وجود نیاید. وی با بیان اینکه در مورد استفاده مشترکان از سرویس های دیتا، ممکن است با افزایش بارترافیکی GPRS در روزهای نخستین سال مواجه شویم افزود: در این زمینه با افزایش پهنای باند اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، پیش بینی می شود از نظر ظرفیت مشکلی از این بابت به وجود نیاید. معاون شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: مرکز تماس 2020 شرکت مخابرات ایران در سراسر کشور به صورت همه روزه پاسخگوی مشکلات مشترکان اینترنت خواهد بود.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.