ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

ساخت تبلت فوق‌ایمن آمریکا برای سربازان زیر دریا

رایورز – ارتش آمریکا فرض را بر این گذاشته است که تمامی دستگاه‌های الکترونیکی قابل هک شدن هستند و این مسئله می‌تواند محل استقرار زیردریایی‌های آنها را به دشمن نشان دهد. آن دسته از سربازان آمریکایی که در زیردریایی‌های وابسته به نیروی دریایی این کشور مشغول به کار هستند، از این پس رایانه لوحی ویژه خود را جایگزین کتاب‌های معمولی می‌کنند تا در طول سفرهای طولانی، فرصت مطالعه را از دست ندهند.

به گزارش رایورز، زیردریایی‌های ارتش آمریکا کتابخانه‌های کوچکی را شامل می‌شوند تا در طول مسافرت‌های طولانی کتاب‌های مورد نیاز سربازان را در اختیار آنها بگذارند و بر اساس برنامه‌ریزی‌های جدید قرار است که دستگاه کتابخوان هوشمند و ایمن جایگزین این کتابخانه‌ها شود.

ارتش آمریکا فرض را بر این گذاشته است که تمامی دستگاه‌های الکترونیکی قابل هک شدن هستند و این مسئله می‌تواند محل استقرار زیردریایی‌های آنها را به دشمن نشان دهد. به همین دلیل در زیردریایی‌های نیروی دریایی آمریکا هیچ گونه وسیله الکترونیکی شخصی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و سربازان هم اجازه استفاده از هیچ دستگاهی را ندارند.

اما این دستگاه کتابخوان ویژه که مورد ویرایش قرار گرفته و کاملا ایمن شده است، با نام NeRD شناخته می‌شود و به جز نمایشگر و حافظه داخلی هیچ امکانات دیگری را شامل نمی‌شود.

 

 

واژه NeRD مخفف عبارت‌ “دستگاه کتابخوان الکترونیکی نیروی دریایی” است و تولید آن بر اساس طرح “تفویت روحیه، رفاه و تفریح سربازان” در مرکز NGLP وابسته به ارتش آمریکا ساخته شده است.این رایانه لوحی قابلیت دریافت هیچ اطلاعاتی را ندارد و سربازان فقط به ۳۰۰ کتابی که روی آن قرار گرفته است دسترسی دارند. محتوای این کتاب‌ها نیز از “مرکز منابع کتاب‌های چندرسانه‌ای”(LMRC) نیروی دریایی آمریکا دریافت شده است.

“نِلی مافیت”(Nellie Moffitt) مدیر طرح کتابخانه عمومی نیروی دریایی آمریکا گفت: «ستاد فرماندهی تاسیسات نیروی دریایی آمریکا همواره به دنبال ابزارها و روش‌هایی است تا سربازان در بهترین شرایط به‌سر ببرند و بتوانند زندگی کاری خود را بدون سختی سپری کنند.»

او توضیح داد: «دستگاه NeRD هدف نهایی ما در این زمینه محسوب می‌شود و از آن می‌توان به عنوان یک کتابخانه همراه برای هر یک از سربازان یاد کرد. محتوای این دستگاه با نیازهای سربازان هماهنگ شده است و آسایش را برای آن‌ها به همراه می‌آورد.»

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.