• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

ساخت محصولات جدید الکترونیکی با قابلیت خود تخریبی

مرکز پروژه‌های تحقیقاتی تدافعی آمریکا طرحی را دنبال می‌کند که بر اساس آن دستگاه‌های الکترونیکی حاوی اطلاعات حساس می‌توانند با یک فرمان ساده ظرف چند ثانیه خود را به صورت کامل تخریب کنند و از دسترس دشمن دور بمانند. به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، شرکت IBM با همکاری ارتش آمریکا محصولات الکترونیکی جدیدی را توسعه می‌دهند که به واسطه ذخیره اطلاعات حساس و محرمانه، در مواقع لزوم می‌توانند خود را نابود کنند تا این اطلاعات به دست دشمن نیفتد.

آژانس پروژه‌های تحقیقات پیشرفته دفاعی(DARPA) در وزارت دفاع آمریکا فناوری را معرفی کرد که در مواقع لزوم می‌تواند به صورت جزئی یا کامل خود را نابود کند. مرکز DARAP اواخر ماه گذشته میلادی قراردادی را به ارزش ۳٫۴ میلیارد دلار با شرکت IBM به امضا رساند تا بتواند این فناوری را با نام “منابع قابل برنامه‌ریزی تخریب شونده”(VARP) تولید کند و نسل جدیدی از محصولات الکترونیکی را ارایه دهد.

“آلیسیا جکسون”(Alicia Jackson) مدیر برنامه‌ریزی مرکز DARPA سال گذشته طی معرفی طرح VARP توضیح داد: این محصولات الکترونیکی که با نام COTS شناخته می‌شوند، می‌توانند در انواع خریدهای روزانه ما مورد استفاده قرار گیرند. مرکز DARPA به دنبال روشی می‌گردد که محصولات الکترونیکی تا زمانی که مورد نیاز هستند، سالم باقی بمانند.

او در ادامه گفت: تخریب این محصولات می‌توانند با ارسال یک سیکنال ساده که از طریق یک فرمان یا به واسطه هر یک از شرایط محیطی از جمله تغییرات جوی صورت گیرد. شرکت IBM در حوزه فناوری‌ شیشه‌های شکننده تخصص فراوان دارد و می‌تواند یک تراشه سیلیکونی که در انواع گجت‌های امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرد را به مقداری پودر غیرقابل استفاده تبدیل کند.

مرکز DARPA گفت: عامل تخریب‌گر در این محصولات مانند یک فیوز یا لایه فلزی واکنشی برای انفجار و از بین بردن محصولات الکترونیکی دست‌کم در یک ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته نباید توقع داشته باشید که شرکت‌هایی مانند اپل و سامسونگ در آینده نزدیک گوشی‌های هوشمند جدید خود را به چنین فناوری‌هایی مجهز کنند. این نظریه هم‌اکنون برای محافظت از اطلاعات نظامی و در مناطق جنگی توسعه میابد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.