ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

سرباز روبوتیک بریتانیا وارد خط مقدم می‌شود

رایورز – این روبوت قادر است مانند انسان قدم بزند، راهپیمایی کند، بدود، بنشیند، زانو بزند، دراز بکشد و سینه‌خیز برود. وزارت دفاع بریتانیا(MOD) سرباز جدیدی را با نام Porton Man در اختیار می‌گیرد که هزینه‌ای بالغ بر ۱.۱ میلیون پوند(۱.۸ میلیون دلار) را به آن‌ها تحمیل می‌کند.

به گزارش رایورز، این سرباز روبوتیک و هوشمند در “آزمایشگاه علوم و فناوری دفاعی”(Dstl) ساخته شده است و به گفته مقامات بریتانیایی Porton Man تصور شما را نسبت به تمام روبوت‌هایی که تاکنون دیده‌اید تغییر می‌دهد. این روبوت شبیه انسان طراحی شده است و ارتش بریتانیا این روزها انواع آزمایش‌های نظامی را روی او انجام می‌دهد و از Porton Man کمک می‌گیرد تا در مقابل حملات شیمیایی و بیولوژیکی مقاوم شود.

سلاح‌های هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی یکی از ابزارهای معمول برای سربازان مدرن محسوب می‌شوند و علاوه بر اثرات مرگباری که برجا می‌گذارند، برای سربازانی که آنها را در دست می‌گیرند نیز مشکلاتی را به همراه دارند.

سربازانی که قرار است همراه با این قبیل سلاح‌ها وارد میدان جنگ شوند لباس‌های ایمن و عایقی می‌پوشند که ضخامت بسیار زیاد و وزن بالایی دارند و به عبارت دیگر بسیار گرم، خفه کننده و دست‌وپاگیر هستند.

اما این روبات به راحتی می‌تواند انواع سلاح‌ها را به خود حمل کند و بدون دخالت انسان در موارد مورد نیاز هر یک از آن‌ها را به کار گیرد. روبوت Porton Man توانایی‌هایی بیش از لباس‌های تقویت‌کننده نیروی جسمانی سربازان را شامل می‌شود و وزارت دفاع بریتانیا ادعا می‌کند که این محصول به طور کامل می‌تواند جایگزین سربازان نظامی شود. بدن این سرباز روبوتیک از فلزهای سبک بدنه اتومبیل‌های مسابقه‌ای Formula ۱ ساخته شده و به بیش از ۱۰۰ حسگر هوشمند مجهز شده است.

این روبوت قادر است مانند انسان قدم بزند، راهپیمایی کند، بدود، بنشیند، زانو بزند، دراز بکشد و سینه‌خیز برود. برای روبوت Porton Man سیستم‌های گیرنده و فرستنده هوشمندی در نظر گرفته شده است که تمامی اطلاعات مورد نیاز را به صورت لحظه به‌لحظه به مقر اصلی ارسال می کند و دایما با فرمانده خود در ارتباط است. این روبوت سرباز به زودی در عملیات‌های نظامی بریتانیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.