ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

سرمایه‌گذاری روی کودکان؛ تربیت نسل جدید متخصصان کامپیوتر

رایورز – نیاز دنیا به متخصصان کامپیوتر و کسانی که می‌توانند منشا تحولات بزرگ در دنیای تکنولوژی باشند، کمپانی‌های بزرگ تکنولوژیک را بر آن داشته تا با سرمایه‌گذاری روی کودکان، نسل جدیدی از متخصصان و برنامه‌نویسان را تربیت کنند.

گوگل به همراه بنیاد “رزبری پی” در بریتانیا قصد دارند با عرضه ۱۵ هزار کامپیوتر رایگان در مدارس، زمینه ظهور و بروز یک نسل جدید متخصص در فن‌آوری اطلاعات را فراهم کنند. گوگل یکی از کمپانی‌های پیشتاز در عرصه پیوند تکنولوژی با آموزش است
در بریتانیا برای تحقق این اهداف بلندمدت، مدارس ویژه آی‌تی راه‌اندازی شده که در آن به کودکان ۱۱ تا ۱۲ ساله مقدمات برنامه‌نویسی آموزش داده می‌شود. مدرسه “گراونی” در جنوب لندن، یکی از این آموزشکده‌های آینده‌نگر است.
افرا، دختری ۱۲ ساله که در این مدرسه تحصیل می‌کند، در گفت‌وگو با دویچه‌وله انگلیسی می‌گوید درس‌اش را از ماه سپتامبر آغاز کرده و حالا در حال یاد گرفتن مقدمات امنیت الکترونیک است و به زودی دوره مخصوص رباتیک را آغاز خواهد کرد. آنها در این مدرسه فرصت آزمون و خطا دارند، تا از همین حالا برای تجربه‌های بزرگ‌تر در دنیای آی‌تی آماده شوند.
شهنیلا سعید، مدیر بخش ICT در این مدرسه می‌گوید: “آنها به سرعت در حال یادگیری هستند، اما این مساله را حس نمی‌کنند، چون یادگیری آنها با تفریح و بازی همراه است.” در این مدرسه خبری از متدهای قدیمی آموزشی نیست و استانداردها به‌طور چشمگیری ارتقا یافته و با نیازهای قرن بیست‌ویکم تنظیم شده است.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.